ORLEN Wisła II Płock rozegrała pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten tydzień meczów wyjazdowych. W Konstantynowie Łódzkim, Nafciarze zmierzyli się z tamtejszym Włókniarzem i zwyciężyli. Wygrana zapewniła Wiślakom pozycję wicelidera w tabeli I Ligi grupy C!

I połowa

Pojedynek w Konstantynowie Łódzkim od bramki zaczęli goście, a jej autorem był Norbert Kopciński. Prowadzenie Nafciarzy trwało dwie minuty, po których dwoma trafieniami odpowiedział im najlepszy strzelec grupy C i Włókniarza – Daniel Stępień, natomiast druga bramka ORLEN Wisły II Płock padła w 5. min, z rąk Pavlo Savytskyiego. Kolejno pierwszy raz na linii siódmego metra stanęli gospodarze, a dobrze spisał się D. Stępień, który wykorzystał rzut karny dla KKS-u. Po dwóch trafieniach miejscowych i jeszcze jednym P. Savytskyiego, sędziowie znowu odgwizdali karnego, lecz tym razem dla Nafciarzy, a jego wykonawcą był Szymon Maćkowiak.

Od wyniku 3:2, przewagę utrzymywał Włókniarz, prowadząc 1-2 bramkami, zaś od około 14. do 18. min., to zawodnicy ORLEN Wisły II Płock dołożyli kilka celnych rzutów i wygrywali 9:7. Reszta część pierwszej połowy była wyrównana – rywale wymieniali się bramkami, których dołożyli po siedem, a w ostatnich minutach przed przerwą ponownie po obu stronach boiska obejrzeliśmy rzuty karne – dla Nafciarzy trafił Oliwier Kamiński, zaś dla KKS-u Daniel Stępień. Wynik „do szatni” zatrzymał się na 16:14 dla płocczan.

II połowa

Drugą połowę bramką otworzył ostatni strzelec sprzed przerwy i zbliżył Włókniarza do Wiślaków na jedno trafienie, lecz wtedy dwa dla ORLEN Wisły II Płock dołożył jej najlepszy strzelec – Oliwier Kamiński. Gospodarze gonili płocczan, a Ci starali się utrudniać im odrabianie strat, jednak w 38. min., karnego gości nie wykorzystał Savytskyi i następnie trzy trafienia zanotował KKS, dzięki czemu wyrównał rezultat na 21:21. Później bramkami wymienili się Sz. Maćkowiak oraz D. Stępień, zaś kolejno obejrzeliśmy trzy trafienia z rzędu Niebiesko-Biało-Niebieskich i znowu to oni prowadzili – 25:22. Po przerwie obie ekipy zanotowały nieco więcej udanych akcji, zwieńczonych bramkami. Po serii ORLEN Wisły II Płock znowu pojedynek był wyrównany i skupiał się na wymianach trafień Nafciarzy i Włókniarza.

Z minuty na minutę wynik rósł, zaś w 50. min. obie ekipy miał po dziesięć bramek więcej niż przed przerwą, co oznacza, że na tablicy widniał rezultat 24:26. W końcówce meczu żaden z rywali nie zamierzał zwolnić – Wiślacy chcieli utrzymać kilkubramkową przewagę, natomiast KKS walczył, by wyrwać swoim przeciwnikom wygraną i punkty. Ostatnie cztery minuty rozpoczęły się trafieniem Dawida Kaźmierskiego na 29:31, lecz kiedy już Włókniarz doszedł płocczan na dwie bramki, szybko dołożyli oni kolejne trzy i przy prowadzeniu „pięcioma” mogli być spokojni o wygraną. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 32:36. Dzięki wygranej, ORLEN Wisła II Płock przeskoczyła AZS UW Warszawa i uplasowała się na pozycji wicelidera I Ligi grupy C!

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 32:36 (14:16) ORLEN Wisła II Płock

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki: Jabłoński, Sikora – B. Borsiak, Owczarek 1, Yanushkevich 6, Lux, Wasiak 3, Kubiak 1, Stępień 14, M. Borsiak 2, Anyżewski, Markiewicz 4, Kaźmierski 1, Zajączkowski.

ORLEN Wisła II Płock: Paradowski, Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota, Kamiński 12, Savytskyi 4, Kopciński 4, Wojkowski, Łopatowski, Maćkowiak 5, Piwowarczyk 3, Babecki, Piórkowski 2, Ziółkowski 1, Wiśniewski 3, Załęski 2.

Kolejny mecz już w sobotę – 22 kwietnia o godz. 17:00! W Stolicy Nafciarzy czeka pojedynek z KS Warszawianką!