Druga drużyna Nafciarzy pokonała MKS Mazura Sierpc! Pojedynek odbył się w ZST 70, a wynik na 33:32 dla ORLEN Wisy II Płock ustanowił Damian Piórkowski. Jak wyglądał przebieg spotkania?

I połowa

W meczu 16. kolejki I Ligi grupy C, ORLEN Wisła II Płock zmierzyła się z MKS Mazurem Sierpc. Domowe starcie Nafciarzy odbyło się w ZST 70, a pierwszą bramkę w drugiej minucie gry zdobył Przemysław Królikowski. Następnie trafienie zanotował zawodnik Niebiesko-Biało-Niebieskich Pavlo Savytskyi, natomiast kolejna bramka gości padła z rzutu karnego, którego autorem był Adrian Prątnicki. W szóstej minucie – po trafieniach Norberta Kopcińskiego i Oliwiera Kamińskiego – Nafciarze prowadzili 3:2, ale sierpczanie szybko wyrównali rezultat do 3:3. Na tablicy wyników utrzymywał się remisowy wynik lub rywale wymieniali się prowadzeniem. Około kwadransa gry dobytek Wiślaków powiększyli D. Piórkowski i z rzutu karnego – Filip Błaszczak, odpowiedział im Sylwester Lisicki i znowu ze strony Wisły trafili – F. Błaszczak oraz Michał Załęski. Wtedy prowadzenie płocczan wzrosło do trzech – 11:8. Później lepszy moment zanotował Mazur, odrobił straty i próbował prześcignąć ORLEN Wisłę II Płock, co udało się mu – po serii czterech trafień. Na około dwie minuty przed przerwą sierpczanie wygrywali 20:17, ale sytuację Nafciarzy poprawili P. Savytskyi oraz O. Kamiński, dzięki czemu rezultat zatrzymał się na 19:20.

II połowa

Drugą połowę bramką otworzył Oliwier Kamiński i tym samym doprowadził do remisu 20:20, natomiast po nim pierwsze trafienie w tej części spotkania dla gości zanotował Jakub Goleniewski. Później, przez trzy minuty obie ekipy nie mogły znaleźć drogi do bramki, aż znowu skuteczny był O. Kamiński, a sierpczanom przyznano karnego i z powodzeniem wykorzystał go Mateusz Fuksiński. Od 38. do 44. min. ORLEN Wisła II Płock zaliczyła pięciobramkową serię – podczas niej skuteczni byli: Szymon Maćkowiak (dwa razy), Szymon Dzierbicki, Oliwier Kamiński i Michał Załęski, co na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu dało wynik 26:22. Dla Mazura po dłuższej przerwie trafił Konrad Brzeziński, a w ekipie Nafciarzy dobry moment zaliczył M. Załęski, który w krótkim czasie dołożył trzy bramki. W międzyczasie swoje notowali też goście i utrzymywała się przewaga płockiej Wisły – 29:26. Później do czterech trafień zwiększył ją Sz. Dzierbicki i gospodarze mogli jeszcze umocnić prowadzenie, ale na sześć minut przed końcem spotkania na linii siódmego metra pomylił się F. Błaszczak. Następnie sierpczanie zaczęli zmniejszać swoje straty i w 58. min. wynik wynosił 31:30. Oba zespoły zdobyły jeszcze po dwie bramki, a ostatnia – należąca do Damiana Piórkowskiego – ustanowiła rezultat na 33:32. Pojedynek przyniósł komplet punktów i dwunaste zwycięstwo Nafciarzom!

ORLEN Wisła II Płock 33:32 (19:20) MKS Mazur Sierpc

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota, Kamiński 7, Savytskyi 4, Kopciński 2, Łopatowski, Maćkowiak 3, Piwowarczyk, Babecki, Błaszczak 3, Piórkowski 3, Ziółkowski, Dzierbicki 4, Wiśniewski, Załęski 7.

MKS Mazur Sierpc: Nowakowski, Romatowski – Kocięcki 2, Prątnicki 1, Fuksiński 6, Wolski, Królikowski 3, Sawicki, Kałużny, S. Lisicki 10, Goleniewski 7, Malinowski, Brzeziński 3.