Przed ORLEN Wisłą II Płock trzecia kolejka zmagań I Ligi i trzeci wyjazd. Tym razem młodzi Nafciarze zmierzą się z SPR-em ROKiS Radzymin. Początek spotkania w sobotę – 8 października, o godz. 18:30.

Jeszcze jeden wyjazd

ORLEN Wisła II Płock ma przed sobą kolejne wyjazdowe spotkanie. Młodzi Nafciarze rozpoczęli rozgrywki 2022/2023 wyjazdowym meczem z UMKS Trójką Ostrołęka, a następnie mieli zagrać „u siebie”, jednak gospodarz pojedynku został zmieniony i ostatecznie pojechali do Ciechanowa. W trzeciej kolejce I Ligi – 8 października o godz. 18:30, ponowie zagrają na terenie rywala, którym będzie SPR ROKiS Radzymin.

To dopiero początek

Po udanej inauguracji i wygranej z pierwszoligowym beniaminkiem z Ostrołęki (34:25), Nafciarze zaliczyli również pierwszą porażkę. W spotkaniu drugiej kolejki ulegli SCKS Jurandowi Ciechanów 29:34 i obecnie znajdują się na piątym miejscu w tabeli, za drużynami z Ciechanowa, Warszawy, Zwolenia oraz Konstantynowa. Zapraszamy do przeczytania relacji z meczu z Jurandem – TUTAJ.

Jeśli chodzi o przyszłych rywali ORLEN Wisły II Płock – SPR ROKiS Radzymin, mają oni za sobą trzy sparingi w okresie przygotowawczym. Dwie wygrane: z AWF-em Warszawa (22:21 i UMKS Trójką Ostrołęka (22:14) oraz jedną przegraną z SPR-em Nowe Piekuty (23:24). W lidze natomiast rozegrali dopiero jedno spotkanie z KS Warszawianką Warszawa, w którym musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Warszawianka prowadziła już do przerwy 13:8, a ostatecznie zwyciężyła 29:20. Najlepszym strzelcem w tym meczu, po stronie Radzymina, był Mateusz Miecznikowski – zdobywca 8 bramek. Następnie, radzyminianie mieli zmierzyć się z SPR-em PABIKS IMPACT Pabianice, jednak mecz został przełożony na 4 lutego 2023 r. Obecnie, SPR ROKiS Radzymin znajduje się na dziewiątym miejscu w tabeli I Ligi grupy C.

Mecze w Radzyminie zawsze są wymagające i emocjonujące. W porównaniu do ubiegłego sezonu, zmiany kadrowe nastąpiły w obu zespołach, wiec na pewno zapowiada się walka i trudne spotkanie. Jedziemy jednak oczywiście by wygrać i pokazać się z jak najlepszej stronypowiedział Filip Błaszczak – rozgrywający ORLEN Wisły II Płock.

Goście górą!

Podczas ubiegłosezonowych meczów ORLEN Wisła II Płock i SPR ROKiS Radzymin podzieliły się zwycięstwami. W obu przypadkach lepsi okazali się goście – pierwsze spotkanie odbyło się w Płocku i po odrobieniu strat, pierwszą połowę zwyciężyli Nafciarze 13:12. Druga część gry ułożyła się podobnie, jednak zespoły zamieniły się rolami i tym razem to radzyminianie odebrali Wiślakom prowadzenie w ostatnich minutach, dzięki czemu zwyciężyli 26:25.

W lutym tego roku, to ORLEN Wisła Płock udała się do Radzymina i już do przerwy wygrywała 14:12. Po zmianie stron, na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu, Nafciarze zaliczyli serię kilku trafień, a następnie cztery dołożył jeszcze Mateusz Żółtowski, dzięki czemu prowadzili wtedy 29:18. Płocczanie nie dali się już dogonić – zakończyli mecz wynikiem 33:23 i zabrali komplet punktów do domu.

Czy reguła gościa zostanie podtrzymana? Okaże się już jutro!

08.10.2022 – g.18:30

Do boju Nafciarze – jesteśmy z Wami!