W niedzielę – 14 kwietnia ORLEN Wisła II Płock rywalizowała na wyjeździe z MKS Piotrkowianinem. Mecz 22. kolejki zmagań I Ligi w grupie C zakończył się zwycięstwem młodych Nafciarzy 25:23.

W ramach spotkania 22. serii ORLEN Wisła II Płock mierzyła się na wyjeździe z MKS Piotrkowianinem. Niedzielna rywalizacja I Ligi w grupie C padła łupem Nafciarzy, którzy pokonali gospodarzy różnicą dwóch trafień – 25:23, dzięki czemu do Płocka powrócili z kompletem punktów za zwycięstwo. Zdobywcą największej ilości bramek w szeregach Wiślaków był rozgrywający – Damian Piórkowski, który bramkarza rywali pokonał w sumie 5 razy. Świetna seria podopiecznych trenera Michała Skórskiego umocniła ich pozycję na 6. miejscu w tabeli I Ligi w grupie C.

W mecz weszliśmy dobrze od wyniku 4:1 dla nas i dzięki dobrej grze w obronie nie daliśmy przeciwnikom zbyt wiele miejsca, przez co zmuszaliśmy ich do popełniania błędów i nie pozwoliliśmy im doprowadzić do wyrównania. Dobrze funkcjonowała też bramka i dzięki temu do przerwy prowadziliśmy już 14:8. Druga połowa zaczęła się od prostych błędów z naszej strony, przez które straciliśmy na początku 3 bramki z rzędu, co pozwoliło przeciwnikom na zbliżenie się do nas. Po chwilowym gorszym okresie zaczęliśmy ponownie realizować plan trenera, aktywnie pracując w obronie oraz grając mądrze w ataku, a do tego doszło kilka skutecznych interwencji w bramce, co finalnie pozwoliło nam na utrzymanie 2 bramkowej przewagi do końca meczu. Dopisujemy ważne 3 punkty, które przybliżają nas do zapewnienia sobie celu minimum na ten sezon, czyli bycia w top 6 I Ligi w grupie C. Ogólnie rzecz biorąc, pomimo lekko słabszej drugiej połowy udało się nam wygrać, w związku z czym wszyscy włącznie z trenerami jesteśmy zadowoleni. – powiedział Kamil Rutkowski, bramkarz ORLEN Wisły II Płock.

Kolejny pojedynek ORLEN Wisła II Płock rozegra także  na wyjeździe. W środę 17 kwietnia o godzinie 19:30 młodzi Nafciarze stawią czoła drużynie UMKS Trójka Ostrołęka. Trzymajcie kciuki za podopiecznych trenera Michała Skórskiego!

MKS Piotrkowianin (8:14) 23:25 ORLEN Wisła II Płock

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Rutkowski – Przykłota, Piwowarczyk 3, Kępczyński 3, Szostak 4, Janiszewski, Kruk 1, Baranau 2, Wielgucki 4, Piórkowski 5, Wojno 1, Ziółkowski, Savytskyi 2.

MKS Piotrkowianin: Lewandowski, Kołodziejski – Grzegorczyk 1, Dróżdż 7, Nowak, Galuś 3, Jurczenia 2, Jakubczak, Kosiński, Grzesik 9, Cysiak, Kiełbik, Pawlikowski 1.