ORLEN Wisła II Płock rusza na kolejny wyjazd! W spotkaniu piątej kolejki I Ligi (grupy C), młodzi Nafciarze zmierzą się z MKS Mazurem Sierpc. Początek meczu w sobotę – 29 października o godz. 18:00!

No to w drogę!

Dopiero co ORLEN Wisła II Płock rozegrała pierwszy domowy pojedynek w sezonie 2022/2023, a już w ten weekend, młodzi Nafciarze ponownie wybierają się na wyjazd. W piątym meczu I Ligi rywalem Niebiesko-Biało-Niebieskich będzie MKS Mazur Sierpc, który w ubiegłym sezonie grał w grupie A. Spotkanie odbędzie się w sobotę – 29 października o godz. 18:00, w hali sportowej SP Nr 2 w Sierpcu (ul. Płocka 38 a).

Bilans bramkowy na korzyść Nafciarzy

ORLEN Wisła Płock, po czterech rozegranych spotkaniach, może pochwalić się pięćdziesięcioprocentową skutecznością, jeśli chodzi o notowanie zwycięstw. Młodzi Nafciarze na przemian wygrywali i przegrywali dotychczasowe pojedynki. W sezon weszli wygraną z UMKS Trójką Ostrołęka (34:25), następnie ulegli SCKS Jurandowi Ciechanów (29:34) i pokonali SPR ROKiS Radzymin (36:23), a ostatnim razem przed własną publicznością przegrali z AZS-em Uniwersytetu Warszawskiego (30:36). Takie wyniki zapewniły płocczanom czwarte miejsce w tabeli grupy C oraz dodatni bilans bramkowy – przy 129 bramkach strzelonych i 118 straconych. Cały czas najlepszymi strzelcami w drugiej drużynie ORLEN Wisły są Marcel Niedzielski, Oliwier Kamiński i Filip Michałowicz, czyli zdobywcy kolejno 36, 25 i 19 bramek, a dodatkowo Niedzielski utrzymuje fotel lidera strzelców w całej grupie C.

Drużyna Mazura Sierpc posiada taki sam bilans wygranych i przegranych, ale znacznie gorszy bilans bramkowy. MKS Mazur, na start rozgrywek, przegrał na własnym parkiecie z Eneą Orlęta Zwoleń (17:28), a kolejno pokonał płocki SMS ZPRP I (27:24). Następnie na drodze sierpczan stanęła KS Warszawianka Warszawa, z którą zwyciężyli na własnej hali (29:22), zaś w czwartej kolejce wysoko ulegli drużynie z Pabianic – SPR PABIKS IMPACT (23:36). Wspomniane rezultaty sprawiają, że MKS Mazur ma obecnie na swoim koncie 96 zdobytych bramek i 110 straconych, czyli ujemny bilans na poziomie 14 trafień. Jeśli chodzi natomiast o najlepszych strzelców teamu z Sierpca, są nimi Sylwester Lisicki z 24 bramkami oraz dobrze znani w Płocku – wychowankowie Nafciarzy – Mateusz Fuksiński, który zdobył 22 gole, a także Konrad Brzeziński z 17 trafieniami.

Pojedynek po przerwie

Jeśli chodzi o ostatnią rywalizację pomiędzy ORLEN Wisłą II Płock a MKS-em Mazur Sierpc, należy cofnąć się do rozgrywek 2020/2021, ponieważ w poprzednich sierpczanie zmagali się w grupie A I Ligi, natomiast Nafciarze w C. Najbliżsi rywale Niebiesko-Biało-Niebieskich zajęli w swojej grupie przedostatnie – 11. miejsce, notując sześć zwycięstw oraz szesnaście porażek, przy osiemnastu zdobytych punktach. Mazur zostawił „za sobą” jedynie SKF KPR Spartę Obornik, która zanotowała o dwa punkty mniej. Poprzednie ligowe rywalizacje płocczan i sierpczan miały miejsce w sezonie 20/21. Wtedy to dwukrotnie triumfowali gospodarze – najpierw, w Sierpcu, wygrał Mazur (32:26), a następnie, w Płocku, Nafciarze (27:24).

Poza ligowymi meczami, drużyny zmierzyły się ze sobą w okresie przygotowawczym w tym roku. Pojedynek odbył się w ramach przedsezonowego turnieju – w Memoriale Tadeusza Szałkuckiego. Po regulaminowym czasie gry tablica wyników wskazywała remis 29:29, natomiast po rzutach karnych lepsi okazali się gracze Mazura, którzy w serii rzutów karnych wygrali 3:2.

29.10.2022 – g.18:00

Do boju Nafciarze – jesteśmy z Wami!