W środę – 27 marca ORLEN Wisła II Płock mierzyła się z SPR SBR Bank Nowe Piekuty. Pojedynek 20. serii I Ligi w grupie C zakończył się wyraźną wygraną Niebiesko-biało-niebieskich, którzy pokonali gości różnicą aż 11 trafień – 29:18.

Raptem 3 dni po rywalizacji z drużyną z Warszawy na ORLEN Wisłę II Płock czekał już kolejny przeciwnik SPR SBR Bank Nowe Piekuty, z którym Nafciarze stanęli do boju w spotkaniu 20. kolejki I Ligi w grupie C. Środowy pojedynek, w którym drużyna Michała Skórskiego wystąpiła w roli gospodarza, padł łupem Niebiesko-biało-niebieskich, którzy odnieśli wyraźne zwycięstwo różnicą aż 11 trafień – 29:18. W meczu 20. serii najskuteczniejszy w ofensywie ORLEN Wisły II Płock był skrzydłowy – Jakub Wielgucki, który łącznie strzelił 7 bramek. Świetna postawa płocczan w rozgrywkach ze zdobyczą 33 punktów gwarantuje im obecnie 6. miejsce w tabeli I Ligi w grupie C.

Przed meczem byliśmy ogromnie zmotywowani. Dążyliśmy do tego, żeby pokazać drużynie przyjezdnej, iż przegrana na ich terenie była przypadkiem. W obronie pokazaliśmy charakter i wolę walki, co nie przełożyło się na nasz atak, lecz ostatecznie dowieźliśmy wygraną do końca. To spotkanie pokazało nam nasze słabsze strony, które na pewno będziemy korygować na następnych treningach. – skomentował Artur Kruk, rozgrywający ORLEN Wisły II Płock.

Następne zawody młodzi Nafciarze rozegrają już we wtorek – 2 kwietnia o godzinie 19:30. Rywalem płocczan w ORLEN Arenie będzie KKS Włókniarz Konstantynów.

Serdecznie zapraszamy do ORLEN Areny w celu wsparcia drużyny dowodzonej przez trenera Michała Skórskiego!

ORLEN Wisła II Płock (17:9) 29:18 SPR SBR Bank Nowe Piekuty

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota 1, Piwowarczyk, Kępczyński 1, Szostak 6, Janiszewski 3, Kruk 4, Baranau, Niedzielski 1, Wielgucki 7, Piórkowski 2, Wojno 3, Bartnicki, Ziółkowski, Savytskyi 1.

SPR SBR Bank Nowe Piekuty: Niesterowicz 1, Roszkowski – Broniek 2, Stawierej, Gumieniak, Sawczuk 1, Lewandowski 3, Stec 3, Filipiuk 3, Jaskurzyński, Kalinowski 1, Bartosiak 1, Cielecki 3.