W sobotę 25 listopada o godzinie 12:00 odbyło się spotkanie 9. kolejki rywalizacji w I Lidze w grupie C, w którym ORLEN Wisła II Płock zmierzyła się na własnym ternie z MKS Piotrkowianinem Piotrkowem Trybunalskim. Młodzi Nafciarze pod dowództwem szkoleniowca Michała Skórskiego rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść wygrywając z rywalami z województwa łódzkiego 35:29.

W sobotnie południe ORLEN Wisła II Płock, po kolejce pauzowania, wróciła na pierwszoligowe parkiety. Młodzi Nafciarze w spotkaniu 9. kolejki zmagań w grupie C wystąpili w roli gospodarza i podjęli przed własną publicznością drużynę MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Pomimo bardzo wyrównanej pierwszej części meczu zakończonej remisem 15:15, podczas drugiej połowy Niebiesko-biało-niebiescy zaprezentowali się solidniej w obronie oraz w ataku niż ich oponenci, dzięki czemu po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z wygranej 35:29 oraz z kompletu punktów w ligowej tabeli. W szeregach podopiecznych trenera Michała Skórskiego najczęściej piłkę pomiędzy słupkami rywala, bo aż 7- krotnie, umieścili rozgrywający – Jan Przykłota oraz skrzydłowy – Jakub Wielgucki.

Było to dla nas bardzo ważne spotkanie, ponieważ 3 punkty zdobyte w tym meczu poprawiły naszą nieciekawą sytuację w tabeli. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem, przez co w drugiej musieliśmy się jeszcze bardziej skupić na obronie i jednocześnie nie stracić skuteczności w ataku. Finalnie udało nam się osiągnąć zamierzony cel jakim była wygrana, dzięki której komplet punktów pozostał w Płocku. Teraz musimy skoncentrować się na następnym ciężkim pojedynku, w którym zagramy z wiceliderem tabeli – zespołem SPR PAKBIS IMPACT Pabianice. – powiedział Bartłomiej Kępczyński, obrotowy ORLEN Wisły II Płock.

Kolejny mecz ORLEN Wisła II Płock rozegra na wyjeździe dnia 1 grudnia o godzinie 18:45, a rywalem młodych Nafciarzy będzie wicelider I Ligi w grupie C – SPR PAKBIS IMPACT Pabianice.

ORLEN Wisła II Płock (15:15) 35:29 MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota 7, Piwowarczyk 1, Kępczyński 5, Markowski 1, Kopciński 5, Janiszewski 3, Kruk 1, Baranau, Niedzielski, Wielgucki 7, Owsik, Piórkowski 4, Wojno 1, Błaszczak.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Kołodziejski, Fijałkowski- Krzyżak, Gródź 9, Nowak, Galuś 5, Fijałkowski, Jurczenia 3, Wojniecki, Kosiński 2, Gaj 1, Niedźwiedzki 2, Grzesik 5, Palutkiewicz, Kiełbik, Pawlikowski 2.