Wieczorem w środę – 28 lutego ORLEN Wisła II Płock rywalizowała przed własną publicznością z przeciwnikiem z Konina. Pojedynek 17. serii zmagań I Ligi w grupie C padł łupem Nafciarzy, którzy zwyciężyli nad Startem Konin – 30:25 inkasując w ten sposób komplet punktów.

Na zakończenie grania w lutym ORLEN Wisła Płock podejmowała w ORLEN Arenie zespół Start Konin. W środowy wieczór – 28 lutego Niebiesko-biało-niebiescy prowadzeni przez trenera Michała Skórskiego pokonali rywala różnicą 5 trafień – 30:25, dzięki czemu zgarnęli komplet punktów za zwycięstwo. Najwięcej bramek dla ORLEN Wisły II Płock w spotkaniu 17. serii zdobył skrzydłowy – Jakub Wielgucki, który na listę strzelców wpisał się łącznie 6 razy. Po 17 rozegranych kolejkach w I Lidze w grupie C młodzi Nafciarze zajmują 7. miejsce z 21-punktowym dorobkiem na swoim koncie.

Cieszę się, że wygraliśmy. Mecz nie był łatwy, ale ostatecznie zdobyliśmy cenne punkty. Pierwsza połowa spotkania nie była tak udana jak druga. Dzięki naszemu zaangażowaniu i walce w obronie przechwyciliśmy sporo piłek i dzięki temu mieliśmy więcej szans na budowanie akcji i zdobywanie bramek. – skomentował Filip Piwowarczyk, skrzydłowy ORLEN Wisły II Płock.

Już 3 marca o godzinie 18:30 Wiślacy rozegrają kolejne zawody w roli gospodarza, w których stawią czoła KS Warszawiance Warszawa. Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków do ORLEN Areny!

Skorzystajmy z okazji i dopingujmy wspólnie ORLEN Wisłę II Płock w walce o piąte zwycięstwo w 2024 roku!

ORLEN Wisła II Płock (13:16) 30:25 Start Konin

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota 1, Piwowarczyk 1, Kępczyński 3, Szostak 4, Janiszewski 2, Kruk 1, Baranau 2, Niedzielski 1, Wielgucki 6, Piórkowski 5, Wojno, Ziółkowski, Savytskyi 4, Błaszczak.

Start Konin: Kujawiński, Szczap – Kołtunowicz 4, Lorencki 2, Grzelka 7, Urbański 2, Rolnik, Dobry 3, Franaszek 5, Trojanowski, Bogacz, Urbański 2, Rachuba, Mikuła, Sobczak.