3 lutego w południe ORLEN Wisła II Płock rywalizowała w roli gospodarza z UMKS Trójką Ostrołęka w ramach 13. serii zmagań I Ligi w grupie C. Podopieczni trenera Michała Skórskiego dzięki swojej świetnej postawie pokonali rywala różnicą aż 10 trafień – 36:26 i zdobyli komplet punktów.

I połowa

ORLEN Wisła II Płock nie najlepiej weszła w spotkanie, ponieważ zaczęła od straty dwóch bramek na rzecz rywali z Ostrołęki. Młodzi Nafciarze pierwsze trafienie zanotowali w 3. minucie spotkania, po czym przeciwnicy odskoczyli płocczanom na 4 punkty. Chwilową niemoc strzelecką gospodarzy z rzutu karnego przełamał Krystian Szostak, który wkrótce po tym na listę strzelców wpisał się po raz drugi z rzędu. W 10. minucie pojedynku podopieczni trenera Michała Skórskiego zdobyli trafienie kontaktowe.

Chwilę po tym bramkę dla przyjezdnych zdobywał Szymon Brzozowski, na co szybko i celnie golem odpowiedział Gabriel Bartnicki. W kolejnej akcji dla Ostrołęki punktował Mateusz Marszałek, natomiast w szeregach gospodarzy swoją szansę wykorzystał Damian Piórkowski. W 16. minucie po strzelonym rzucie karnym przez Pavlo Savytskyiego Niebiesko-biało-niebiescy doprowadzili do remisu 7:7. Następnie Nafciarze zaliczyli bardzo dobry okres gry i wyszli już na 3-bramkowe prowadzenie.

Na 11 minut przed końcem pierwszej połowy niemoc strzelecką gości przełamał Szymon Celiński, jednakże na to dwoma bramkami pod rząd odpowiedział Pavlo Savytskyi. Widząc zwiększającą się przewagę płocczan o czas postanowił poprosić trener UMKS Trójki Ostrołęka. Po wznowieniu Wiślacy odnotowali chwilowy przestój dzięki czemu przyjezdni doszli gospodarzy na jedno trafienie – 12:11. Gorszy okres w ofensywie płocczan zakończył celnym rzutem Krystian Szostak. Kolejne dwie akcje przebiegły pod dyktando drużyny z Ostrołęki, która doprowadziła do remisu 13:13. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę na listę strzelców wpisał się jeszcze dwukrotnie świetnie dysponowany Pavlo Savytskyi, dzięki czemu Nafciarze zeszli do szatni prowadząc – 15:13.

II połowa

Wiślacy bardzo dobrze weszli w drugą część meczu i po dwóch trafieniach Krystiana Szostaka oraz jednym Filipa Piwowarczyka powiększyli prowadzenie już do 5 bramek. Dzięki dobrej postawie Niebiesko-biało-niebieskich pierwszego gola goście w drugiej połowie zdobyli dopiero w 36. minucie po celnym rzucie Rafała Jędrzejewskiego. Następnie aż trzy razy pod rząd piłkę w siatce przyjezdnych umieścił Krystian Szostak doprowadzając do wyniku 21:14 dla gospodarzy.

Chwilę później swoją szansę z linii 7. metra wykorzystał Rafał Jędrzejewski, na co skutecznie odpowiedział bramką Mateusz Janiszewski. W kolejnej akcji na listę strzelców dla przyjezdnych wpisał się Seweryn Sypiański, po czym gola dla Nafciarzy zdobył Krystian Szostak. Następnie dla gości punktował Szymon Celiński, a wkrótce po tym to samo dla gospodarzy uczynił Mateusz Janiszewski. W kolejnych minutach gościom udało się pokonać płockiego bramkarza dwukrotnie i zmniejszyć dystans do miejscowych do 5 trafień, jednakże celnymi rzutami na to odpowiedzieli Krystian Szostak oraz Mateusz Janiszewski. Widząc powiększającą się coraz bardziej przewagę Niebiesko-biało-niebieskich w 48. minucie o czas poprosił szkoleniowiec drużyny z Ostrołęki. Po wznowieniu akcja jego podopiecznych nie zakończyła się powodzeniem, co skrzętnie w ataku wykorzystał Pavlo Savytskyi.

Na niecałe 10 minut przed końcem meczu dystans do płocczan pomniejszył Patryk Obidziński, na co bramką z linii 7. metra odpowiedział Wiktor Szydlik. W kolejnej akcji gola dla płocczan zdobywał Mikita Baranau, po czym dla gości punktował Michał Deptuła. Następnie na listę strzelców wpisał się ponownie Mikita Baranau, a po nim to samo uczynił Filip Piwowarczyk. Chwilę później trafienie dla przyjezdnych zanotował Patryk Obidziński, a w szeregach Nafciarzy nie mylili się Mikita Baranau i Damian Piórkowski. Na niecałe 3 minuty przed końcem spotkania o trzeci czas w meczu poprosił trener UMKS Trójki Ostrołęka. Po wznowieniu swoją szansę w ofensywie wykorzystał Michał Deptuła, a ostateczny wynik spotkania, po przerwie wziętej przez trenera Michała Skórskiego, celnym rzutem ustanowił Krystian Szostak – 36:26.

ORLEN Wisła II Płock (15:13) 36:26 UMKS Trójka Ostrołęka

ORLEN Wisła II Płock:  Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota, Piwowarczyk 2, Kępczyński 1, Szostak 11, Janiszewski 4, Kruk, Baranau 3, Bednarski, Piórkowski 5, Wojno, Bartnicki 1, Ziółkowski, Szydlik 1, Savytskyi 8.

UMKS Trójka Ostrołęka: Głażewski, Rybicki, Szurnicki, Wysocki – Obidziński 10, Jędrzejewski 2, Kraszewski, Świerżewski, Żebrowski, Marszałek 2, Kaczyński 3, Sypiański 2, Deptuła 3, Minota, Brzozowski 2, Celiński 2.