W sobotę – 24 lutego ORLEN Wisła II Płock podejmowała w roli gospodarza lidera I Ligi w grupie C – Enea Orlęta Zwoleń. Ostatecznie po bardzo zaciętej rywalizacji w meczu 16. kolejki podopieczni Michała Skórskiego odnieśli minimalną porażkę – 29:31.

I połowa

­Wynik meczu 16. serii od bramki rozpoczął Michał Pyzara, na co szybko i skutecznie dwoma trafieniami odpowiedzieli Nafciarze. Następnie dwukrotnie z rzutu karnego punktował Eryk Figura, po czym piłkę w bramce przyjezdnych umieścił Artur Kruk wykluczając przy tym z gry Mateusza Serokę. Pomimo gry w osłabieniu goście zdołali przełamać szyki obronne płocczan pokonując bramkarza gospodarzy dwa razy. W kolejnych akcjach na listę strzelców dwa razy z rzędu wpisywał się Jakub Wielgucki.

W 12. minucie dystans do Zwolenia powiększył także Bartłomiej Kępczyński, a wkrótce po tym niemoc strzelecką przyjezdnych przełamał Michał Pyzara. W kolejnych dwóch akcjach zarówno z pola jak i z rzutu karnego swoje szanse wykorzystał Pavlo Savytskyi, po czym wykluczony z gry został Bartłomiej Kępczyński, a dla gości punktował Eryk Figura. Chwilę później bramkę dla płocczan zdobywał Mateusz Janiszewski, na co szybko i skutecznie odpowiedział Adrian Gruszczyński. Następnie padł gol autorstwa Jakuba Wielguckiego, natomiast w szeregach Orląt nie mylił się Mateusz Seroka. Na dwanaście minut przed końcem pierwszej połowy dla Wiślaków trafiał Krystian Szostak.

Kolejne minuty rywalizacji to bezbramkowy okres zarówno ze strony Nafciarzy jak i gości ze Zwolenia. Widząc problemy swoich podopiecznych w ataku o czas poprosił trener ORLEN Wisły II Płock – Michał Skórski. Po wznowieniu niemoc strzelecka Nafciarzy trwała dalej, natomiast aż 4 razy z rzędu gole zdobywali przyjezdni wychodząc na prowadzenie 12:11. W 29. minucie problemy w ofensywie Niebiesko-biało-niebieskich zakończył z linii 7. metra Pavlo Savytskyi, po czym także z rzutu karnego trafiał Mateusz Seroka. Pierwszą połowę wykorzystaną siódemką zamknął Jakub Wielgucki, dzięki czemu Wiślacy do szatni zeszli z jedną bramkę straty – 12:13.

II połowa

Drugą część meczu od bramki rozpoczął Jakub Wielgucki doprowadzając do wyrównania. Następnie karę dwóch minut otrzymał Norbert Kopciński, a dwa razy z rzędu punktowali goście. W kolejnej akcji dla płocczan trafiał Artur Kruk, na co szybko i skutecznie odpowiedział Michał Schabowski. Chwilę później o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy – Michał Skórski. Po wznowieniu w szeregach Niebiesko-biało-niebieskich na listę strzelców wpisał się Mateusz Janiszewski, natomiast dla przyjezdnych punktowali Michał Schabowski oraz Tymon Kamiński. W 37. minucie padła bramka autorstwa Pavlo Savytskyiego, po czym gola zanotował Mateusz Seroka.

Chwilę później karę 2 minut otrzymał Michał Schabowski, a z linii 7. metra nie mylił się Jakub Wielgucki. Następnie gola zdobywał Kacper Tuszyński, na co trafieniami odpowiedzieli Pavlo Savytskyi oraz Mikita Baranau. W kolejnej akcji dystans do płocczan powiększył Eryk Figura, a po tym po raz drugi z rzędu swoją szansę wykorzystał Mikita Baranau. W 47. minucie rywalizacji dla przyjezdnych punktowali kolejno Mateusz Seroka oraz Eryk Figura. Wkrótce po tym dwa trafienia dopisali także Nafciarze.

Następnie padły bramki autorstwa Eryka Figury oraz Michała Schabowskiego, na co czasem zagregował trener Nafciarzy – Michał Skórski. Po przerwie na ławkę kar odesłany został Michał Schabowski, a dla płocczan dystans do gości zmniejszali kolejno Artur Kruk, Krystian Szostak oraz Bartłomiej Kępczyński. Szarżę ofensywną Niebiesko-biało-niebieskich trafieniem przerwał Michał Pyzara. W kolejnej akcji gola zdobył Krystian Szostak, po czym karę dwóch minut otrzymał Bartłomiej Kępczyński, a płockiego bramkarza pokonał Tymon Kamiński. Chwilę później w szeregach gospodarzy swoją szansę wykorzystał Mikita Baranau. Spotkanie rzucając po dwie bramki na przemian zamknęli Mateusz Seroka oraz Pavlo Savytskyi ustanawiając wynik końcowy na 31:29 dla gości.

ORLEN Wisła II Płock (12:13) 29:31 Enea Orlęta Zwoleń

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Kępczyński 3, Szostak 4, Kopciński, Janiszewski 3, Kruk 3, Węderlich, Baranu 3, Niedzielski, Wielgucki 5, Piórkowski 2, Ziółkowski, Savytskyi 6.

Enea Orlęta Zwoleń: Lubawy, Wiejak – Kamiński 3, Schabowski 4, Pyzara 4, Paw, Seroka 8, Figura 6, Sałuda, Tuszyński 2, Gruszczyński 4.