W sobotę – 7 października młodzi Nafciarze udali się do Warszawy, aby tam zmierzyć się z KS Warszawianką. Mimo wyrównanego spotkania po końcowym gwizdku ORLEN Wisła II Płock musiała uznać wyższość rywala przegrywając niewielką różnicą trafień – 26:22.

Młodzi Nafciarze w ten weekend rozegrali już 4. spotkanie w ramach rywalizacji w I lidze w grupie C. Rywalem płocczan był zespół KS Warszawianka z którym po 60 minutach dosyć wyrównanej walki odnieśli porażkę 26:22. Najlepiej punktującymi zawodnikami z 5 trafieniami na koncie byli Filip Piwowarczyk oraz Krystian Marchewka.  Obecnie ORLEN Wisła II Płock zajmuje 8. miejsce w tabeli w zmaganiach I Ligi.

Czujemy bardzo duży niedosyt po spotkaniu z KS Warszawianką, bo zdajemy sobie sprawę, że ten mecz był do wygrania tylko w niektórych momentach zabrakło nam trochę szczęścia. Zawiodła nas skuteczność rzutowa do czego w dużej mierze przyczynił się również bramkarz naszego rywala, który zagrał bardzo dobre zawody. Dodatkowo popełniliśmy zbyt wiele błędów technicznych w odniesieniu do podań czy chwytów. Jedynym pozytywnym punktem naszej gry w tym spotkaniu była poprawiona gra w obronie względem poprzednich pojedynków jakie rozegraliśmy już w tym sezonie. – skomentował Jan Przykłota, rozgrywający ORLEN Wisły II Płock.

Kolejny mecz młodzi Nafciarze rozegrają co prawda w Płocku, ale nie w roli gospodarza, lecz gościa. 13 października o godzinie 19:00 odbędą się derby naszego miasta, w których ORLEN Wisła II Płock podejmie w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych SMS ZPRP I Płock.

Skorzystajmy z okazji i wspierajmy młodych Nafciarzy w walce o kolejne punkty w tym sezonie!

KS Warszawianka (14:9) 26:22 ORLEN Wisła II Płock  

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota, Piwowarczyk 5, Kępczyński, Marchewka 5, Szostak 1, Janiszewski 1, Kruk 2, Węderlich, Baranau, Wielgucki 3, Piórkowski 1, Wojno, Bartnicki 4, Ziółkowski.

KS Warszawianka: Gołębiewski, Borkowski – Balcerak 2, Piątek 2, Górski, Księżopolski, Smaga 10, Stolarski 2, Bar 1, Gajda, Wnękowski 4, Nodzak 2, Kaźmierczyk, Sawicki 3, Gołąbek.