W pojedynku 18. kolejki I Ligi w Płocku odbyły się miejscowe derby, w których do walki stanęła ORLEN Wisła II Płock oraz SMS ZPRP I Płock. Zespół trenera Michała Skórskiego, mimo 3 bramkowej straty w pierwszej połowie wygrał spotkanie – 29:20 i dopisał 3 punkty do ligowej tabeli.

I połowa

Pierwsza bramka w meczu 18. kolejki padła ze strony Nafciarzy po celnym rzucie Damiana Piórkowskiego. Chwilę później po raz pierwszy trafiali również goście, na szybko i skutecznie drugi raz z rzędu odpowiedział Damian Piórkowski. Następnie aż 3-krotnie na listę strzelców wpisywali się zawodnicy SMS ZPRP I Płock, na co czasem zareagował szkoleniowiec Niebiesko-biało-niebieskich – Michał Skórski. Po wznowieniu dla przyjezdnych punktował jeszcze Szymon Cieciora, który wkrótce po tym został wykluczony z gry, natomiast z linii 7. metra niemoc strzelecką Wiślaków przełamał Krystian Szostak. W kolejnej akcji w szeregach SMS punktował Michał Trossowski.

W 13. minucie rywalizacji gola zdobywał Filip Wawrzyński, po czym po stronie Niebiesko-biało-niebieskich trafiał Bartłomiej Kępczyński, wykluczając przy tym z gry Jana Florkiewicza. Następnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Janiszewski, a po stronie rywali to samo uczynił Jakub Semik. Chwilę później dystans do przeciwnika zmniejszali kolejno Krystian Szostak oraz Mateusz Janiszewski.

Na 10 minut przed końcem pierwszej części spotkania piłkę w bramce Nafciarzy umieścił Filip Wawrzyński, na co wykorzystanym rzutem karnym odpowiedział Krystian Szostak. Wkrótce po tym padły dwa trafienia na rzecz gości, a w 26. minucie meczu przerwę wziął trener SMS ZPRP I Płock. Po wznowieniu gola dopisał Jakub Ciołek, a wynik pierwszej połowy celnym rzutem zamknął Jakub Wielgucki. Po 30 minutach na tablicy widniał rezultat 12:9 dla przyjezdnych.

II połowa

Wynik drugiej części spotkania trafieniem z rzutu karnego otworzył Jakub Wielgucki, a wcześniej na ławkę kar odesłany został Patryk Duszak. Mimo gry w osłabieniu szyki obronne Nafciarzy przełamał następnie Oliwier Czajkowski. Kolejne minuty rywalizacji przebiegły pod dyktando gospodarzy, wśród których na listę strzelców wpisali się dwa razy Damian Piórkowski, dwukrotnie Jakub Wielgucki oraz Artur Kruk. W międzyczasie na ławkę kar odesłani zostali Jan Florkiewicz oraz Jan Niedzielski. W 38. minucie spotkania bezbramkowy okres gości zakończył Oliwier Czajkowski, na co szybko i skutecznie golem odpowiedział Bartłomiej Kępczyński.

Następnie dystans do gości powiększył Mateusz Janiszewski, po czym bramki zdobywali Filip Wawrzyński oraz Jakub Semik, dzięki czemu SMS doszedł Nafciarzy na jedno trafienie. Ponadto w szeregach Niebiesko-biało-niebieskich karę dwóch minut otrzymał Jakub Wielgucki, jednakże mimo tego chwilę później dla gospodarzy punktował Damian Piórkowski. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Oliwier Czajkowski, a dla Wiślaków gola zdobywał Mateusz Janiszewski, wykluczając przy tym z gry Szymona Cieciorę. Na 15 minut przed zakończeniem rywalizacji o czas poprosił szkoleniowiec SMS ZPRP I Płock. Po wznowieniu piłkę w bramce Nafciarzy umieścił Maciej Stawicki, na co szybko i skutecznie odpowiedzieli Damian Piórkowski oraz Jakub Wielgucki. Następnie ponownie padł gol autorstwa Macieja Stawickiego.

W kolejnych akcjach na listę strzelców dla Wiślaków wpisywali się Jakub Wielgucki, Mateusz Janiszewski oraz Damian Piórkowski, którzy powiększyli prowadzenie ORLEN Wisły II Płock do 5 trafień. Chwilę później z linii 7. metra nie mylił się Maciej Stawicki. Następnie gospodarze ponownie odnotowali dobry okres gry, podczas którego bramki zdobywali Damian Piórkowski, Mateusz Janiszewski oraz Pavlo Savytskyi. Na niecałe 3 minuty przed końcem o czas poprosił szkoleniowiec Nafciarzy – Michał Skórski. Po wznowieniu dla miejscowych trafiał Oliwier Błaszczak, na co szybko i skutecznie odpowiedział Dawid Petlak. Pojedynek 18. serii celnym rzutem zamknął Alan Wojno, ustawiając w ten sposób ostatecznie wynik na 29:20 dla Niebiesko-biało-niebieskich.

ORLEN Wisła II Płock (9:12) 29:20 SMS ZPRP I Płock

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota, Kępczyński 2, Szostak 3, Janiszewski 6, Kruk 1, Baranau, Niedzielski, Wielgucki 6, Piórkowski 8, Wojno 1, Bartnicki, Ziółkowski, Savytskyi 1, Błaszczak 1.

SMS ZPRP I Płock: Gołębiowski, Krawczyk, Zagański – Trossowski 1, Cieciora 1, Czajkowski 3, Semik 3, Petlak 2, Bielko, Ciołek 1, Duszak, Florkiewicz 1, Stawicki 4, Wawrzyński 4, Wojnowski.