Przed ORLEN Wisłą II Płock kolejny wyjazd! Już 1 października o godz. 18:00 Młodzi Nafciarze zmierzą się z SCKS Jurandem Ciechanów. Przeczytajcie, co przed  meczem z Jurandem powiedział Mateusz Żółtowski!

Seria wyjazdów

Młodzi Nafciarze mają za sobą inauguracyjną wygraną z beniaminkiem I Ligi – UMKS Trójką Ostrołęka (34:25), a teraz pora na mecz drugiej kolejki. Sobotnia rywalizacja ORLEN Wisły II Płock i SCKS Juranda Ciechanów początkowo miała odbyć się w Płocku, jednak gospodarz meczu został zmieniony i drużyny zagrają w Ciechanowie. Płocczanie będą musieli poczekać na pierwsze domowe spotkanie, ponieważ w przyszłym tygodniu także zmierzą się na wyjeździe – z SPR-em ROKiS Radzymin.

Wspólne przygotowania

ORLEN Wisła II Płock zakończyła ostatnie rozgrywki – 2021/2022, na ósmym miejscu w tabeli, natomiast SCKS Jurand Ciechanów zaraz za podium – na czwartej lokacie. Ciechanowianie, na dwadzieścia meczów, zanotowali czternaście zwycięstw oraz sześć porażek (w tym jedną po karnych), a tym samym zdobyli 43 punkty.  Nim wystartował kolejny sezon, drużyny spotkały się ze sobą w meczach kontrolnych podczas okresu przygotowawczego. Pierwszy sparing zakończył się wynikiem 35:34 dla Juranda, zaś drugi, w ramach Memoriał Tadeusza Szałkuckiego w Sierpcu, ciechanowianie zwyciężyli przy rezultacie 35:20.

Obecny sezon dla płocczan i ciechanowian rozpoczął się szczęśliwie – Nafciarze wygrali na inaugurację z Trójką Ostrołęka (34:25), zaś Jurand z SPR PABIKS-em IMPACT Pabianice (30:27). Wśród najlepszych strzelców pierwszej kolejki w grupie C, znalazło się dwóch zawodników ORLEN Wisły II Płock – Marcel Niedzielski (2. miejsce i 13 bramek) oraz Oliwier Kamiński (3. miejsce i 12 bramek), a także jeden gracz SCKS Juranda Ciechanów – Piotr Ruszkowski (5. miejsce i 10 bramek). W tych rozgrywkach, w barwach SCKS-u, możemy także oglądać naszego byłego zawodnika – Dominika Mierzwickiego.

Mateusz Żółtowski

Zespół z Ciechanowa jest ciężkim przeciwnikiem, jednym z lepszych w naszej lidze. Spotykaliśmy się kilka razy w meczach kontrolnych przed sezonem. Myślę że jesteśmy przygotowani do tego spotkania i mam nadzieję że zdobędziemy kolejne ważne punkty powiedział skrzydłowy ORLEN Wisły II Płock – Mateusz Żółtowski.

O włos!

W ubiegłym sezonie ORLEN Wisła II Płock i SCKS Jurand Ciechanów również mierzyły się ze sobą w grupie C. Obie ligowe rywalizacje zakończyły się jednobramkową wygraną Juranda. Pierwszy mecz sezonu 21/22, pomiędzy Nafciarzami a Jurandem odbył się w Ciechanowie i już do przerwy gospodarze prowadzili trzema bramkami. W drugiej połowie płocczanie odrobili kilka bramek i w pewnym momencie wygrywali nawet 25:23. Ostatecznie jednak, po wykorzystanym rzucie karnym, którego sędziowie podyktowali po upływie regulaminowego czasu gry, to ciechanowianie zatrzymali komplet punktów w domu, kończąc rywalizację wynikiem 27:26.

Następnie drużyny spotkały się w Orlen Arenie. Pierwszą część gry w Płocku, po trudnym początku, na „plus” zakończyła ORLEN Wisła II Płock, notując rezultat 16:15. Finalnie rewanżowy mecz zakończył się podobnie, jak pierwszy – w ostatnich sekundach bramkę zdobył Jurand, natomiast płocczanie nie zdążyli już dogonić swoich rywali i ponownie musieli uznać wyższość ciechanowian, tym razem przy rezultacie 29:30.

1.10.2022 – g.18:00

Do boju Nafciarze – jesteśmy z Wami!