Po przerwie związanej z Finałowym Turniejem Mistrzostw Polski Juniorów, przyszedł czas na rozgrywki I Ligi. W meczu 16. kolejki czeka nas przedsmak spotkania pierwszego zespołu ORLEN Wisły Płock z Azotami-Puławy. W niedzielę 20 marca o godzinie 18:30 w Orlen Arenie zmierzą się ze sobą rezerwy tych drużyn.

„Na luzie jedną”

Poprzednio Orlen Wisła II Płock z Azotami-Puławy II spotkała się w piątej kolejce rozgrywek I Ligi na wyjeździe. Wynik, w drugiej minucie meczu w Puławach, otworzył zawodnik drużyny gospodarzy – Eryk Figura, a po chwili odpowiedział mu Jakub Goleniewski. Po udanym rzucie karnym Mateusza Fuksińskiego i pięciu minutach spotkania tablica wyników wskazywała rezultat 4:3. Następnie do remisu doprowadził Szymon Dzierbicki, a kolejno to puławianie zdobyli cztery bramki z rzędu. Później, jedna odpowiedź Nafciarzy i trzy trafienia Azotów, które umocniły swoją przewagę. W 17. min. gospodarze prowadzili już sześcioma bramkami. Przed przerwą płocczanom udało się zmniejszyć straty – za każdy celny rzut rywali dokładali dwa swoje. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się stosunkiem 15:12.

Druga połowę, od bramki, rozpoczął Igor Helwak, a po jego trafieniu mieliśmy mały maraton rzutów karnych. Najpierw skuteczny na linii siódmego metra był gracz gospodarzy – Kamil Konieczny, zaś później karnego Nafciarzy wykorzystał Mateusz Fuksiński. Również kolejna akcja zakończyła się rzutem karnym – ponownie nie pomylił się Konieczny, a na ławkę trafił Dominik Mierzwicki i Wiślakom przyszło grać w osłabieniu. Wydawać się mogło, że wykluczenie jednego z zawodników niekorzystnie wpłynęło na sytuację płocczan, jednak jak się okazało – stracili trzy bramki, aby następnie zdobyć pięć trafień. Mimo szczęśliwej passy, ORLEN Wisła II Płock nie wyszła na prowadzenie, a doprowadziła do remisu. Pierwszą przewagę Nafciarze osiągnęli w 52. minucie, zaś w 57. ponownie prowadzili gospodarze. Bramkę na wagę zwycięstwa, w ostatniej minucie meczu, zdobył Mierzwicki i spotkanie zakończyło się wynikiem 28:29 dla Nafciarzy.

Trzy punkt zapasu

Patrząc na miejsca w ligowej tabeli grupy C, to ORLEN Wisła II Płock zdaje się być delikatnym faworytem nadchodzącego meczu. Obie drużyny dzielą jednak zaledwie trzy punkty, a płocczanie mają na swoim koncie jedno spotkanie więcej. Obecnie Nafciarze obejmują siódmą lokatę w tabeli – pozycję tę zapewniło im piętnaście punktów po pięciu zwycięstwach i dziewięciu porażkach. Puławianie natomiast znajdują się na dziewiątym miejscu przy dwunastu punktach – po czterech wygranych oraz dziewięciu przegranych.


Jak zakończy się mecz pomiędzy ORLEN Wisła II Płock a Azotami-Puławy II? Przekonamy się już w niedzielę! W pierwszym spotkaniu w 2022 roku Azoty-Puławy zagrały z KS Warszawianką Warszawa i, mimo iż do przerwy to puławianie wygrywali 10:12, ostatecznie musieli oni uznać wyższość gospodarzy, którzy zwyciężyli 23:20. Następnie Azoty przegrały z SCKS Jurandem Ciechanów (21:34), a w kolejnym meczu udało im się zanotować czwarte zwycięstwo w sezonie 2021/2022 – pokonali oni KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 33:23. W ostatniej – piętnastej – kolejce Azoty-Puławy II pauzowały, ponieważ KS Uniwersytet Radom, z którym puławianie mieli się zmierzyć, wycofał się z rozgrywek. Nafciarze, w drugiej części sezonu, rozegrali jedno spotkanie więcej – z SMS-em ZPRP I Płock, Pabiksem IMPACT Pabianice oraz Anilaną Łódź przegrali (odpowiednio: 24:31; 25:28; 23:26), zaś z SPR-em ROKiS Radzymin zwyciężyli (33:23).

Widzimy się w Orlen Arenie! 20 marca – niedziela – godz. 18:30