Młodzi Nafciarze zapraszają do Orlen Areny! Już w niedzielę – 5 marca o godz. 14:00, Wiślacy rozegrają mecz 14. kolejki I Ligi. Rywalem ORLEN Wisły II Płock będzie SPR ROKiS Radzymin! 

Znowu w domu!

ORLEN Wisła II Płock rozpoczęła rundę rewanżową, a jej zawodników czeka kolejne spotkanie drugiej części sezonu 22/23. Tak, jak w ubiegłym tygodniu, młodzi Nafciarze zagrają przed własną publicznością w płockiej Orlen Arenie. Mecz zaplanowano na niedzielę – 5 marca na godz. 14:00 – zapraszamy na trybuny!

Wisła VS ROKiS

Na koniec ostatniego tygodnia, Wiślacy podejmowali lidera grupy C – SCKS Jurand Ciechanów. Początek spotkania należał do gości, którzy już w pierwszych minutach wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Następnie ORLEN Wisła II Płock doprowadziła do remisu 9:9, ale przed przerwą ciechanowianie ponownie przechylili szalę na swoją stronę i zeszli do szatni, wygrywając 18:16. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, a sytuacja zupełnie zmieniła się od 45.min. – Nafciarze zanotowali siedem trafień z rzędu i dowieźli zwycięstwo do końca, pokonując ostatecznie Juranda 34:30. Brak punktów i sukcesy drużyn ze Zwolenia oraz Pabianic, spowodowały, że ciechanowianie oddali pierwsze miejsce w tabeli i obecnie zajmują trzecią lokatę – jedną przed Wiślakami. Płocczanie natomiast mają obecnie tyle samo punktów, co Jurand i AZS UW Warszawa – 27, jednak rozegrali o jedno spotkanie mniej, czyli jedenaście kolejek. Do zespołów z pierwszego i drugiego miejsca Nafciarzom brakuje trzech punktów, lecz mają one za sobą już po trzynaście meczów.

SPR ROKiS Radzymin zakończył minione rozgrywki na dziewiątym miejscu, sąsiadując wtedy z ósmą ORLEN Wisłą II Płock. Teraz przyszłych rywali dzieli siedem pozycji, ponieważ radzyminianie obejmują jedenastą lokatę, a płocczanie czwartą. Nasi niedzielni goście rozegrali do tej pory trzynaście spotkań, w których zdobyli siedem punktów, po dwóch wygranych i jedenastu przegranych (w tym jednej po rzutach karnych). Pierwsze zwycięstwo zanotowali 22 października z KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki (26:22), zaś drugie z UMKS Trójką Ostrołęka (31:29). Siódmy punkt zagwarantowali sobie remisem po regulaminowym czasie gry, w lutowym’23 meczu z KS Warszawianką Warszawa (21:21), której ostatecznie ulegli po serii rzutów karnych, zakończonej 3:2 dla teamu ze Stolicy. Drużyna z Radzymina traci do dziesiątego KS AZS-u AWF Warszawa dwa punkty, a nad ostatnim miejscem ma punkt przewagi.

Pewna wygrana Niebiesko-Biało-Niebieskich

ORLEN Wisła II Płock rozpoczęła sezon 22/23 od serii trzech wyjazdów. W trzecim meczu poza domem Nafciarze zmierzyli się właśnie z SPR-em ROKiS Radzymin. Już od początku wspomnianego spotkania jego losami kierowali płocczanie, którzy po kwadransie gry prowadzili 11:5, a do przerwy jeszcze ulepszyli swój wynik i przewagę. Finalnie pierwszą połowę zakończyli rezultatem 24:8, natomiast w drugiej nadal trzymali radzyminian na duży dystans. Gospodarze odrobili niewielką część strat, jednak i tak wysoko przegrali pojedynek z Wiślakami. Rezultat meczu na 23:36 ustanowił zawodnik płocczan – Kacper Paczkowski.

Patrząc na trzy ostatnie starcia ORLEN Wisły II Płock z SPR ROKiS-em Radzymin, komplet punktów zawsze zabierali goście. Czy tym razem będzie inaczej? Dowiemy się już w niedzielę!

Niedziela – 5 marca, godz. 14:00, Orlen Arena – przyjdź i wspieraj Młodych Nafciarzy!