ORLEN Wisła II Płock jedzie na pierwszy wyjazd w 2023 roku! Młodzi Nafciarze w ramach dziesiątej kolejki I Ligi zmierzą się z KS AZS-em AWF Warszawa. Początek spotkania w środę – 15 lutego o godz. 20:15!

Wyjazdowa środa

Przed społecznością Nafciarzy emocjonująca środa (15.02)! Pierwsza i druga drużyna ORLEN Wisły Płock zagra na wyjeździe – o godz. 20:45 – seniorzy zawalczą o bardzo ważne punkty w EHF Champions League z duńskim GOG, zaś młodzi Wiślacy udadzą się do Stolicy, gdzie czeka ich pojedynek dziesiątej kolejki I Ligi grupy C. Płocczanie, po raz pierwszy w tym sezonie, będą rywalizowali z KS AZS-em AWF Warszawa, a początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:15!

Po świąteczno-noworocznej przerwie, zawodnicy naszej drugiej drużyny rozpoczęli granie od domowego starcia z KKS-em Włókniarz Konstantynów Łódzki. Po pierwszej połowie wygrywali sześcioma bramkami, przy wyniku 21:15, zaś ostatecznie pokonali swoich gości 37:33, zapisując tym samym na koncie kolejny komplet punktów. Co ciekawe, trzech Nafciarzy zanotowało łącznie aż 30 trafień: Filip Michałowicz – 8, Filip Błaszczak – 12 oraz Marcel Niedzielski – 10. Jeśli chodzi o pozycję w tabeli, na miejsce Niebiesko-Biało-Niebieskich stale wpływ ma mniejsza liczba rozegranych przez nich spotkań, w porównaniu do reszty zespołów. ORLEN Wisła II Płock ma za sobą 9 meczów, natomiast większość drużyn – 11. Mimo dysproporcji Nafciarze znajdują się na piątej pozycji, na której sąsiadują z zespołem z Pabianic oraz Sierpca, tracąc trzy punkty do Pabiksu i przeważając dwoma nad Mazurem, przy swoich 21.

Poza połową stawki

Sytuacja przyszłych rywali płockiej Wisły wygląda nieco inaczej – rozegrali oni o jedno spotkanie więcej i odnotowali trzy wygrane – w tym dwie po rzutach karnych oraz siedem przegranych. Warszawiacy zgromadzili siedem punktów, które dały im dziewiąta lokatę w tabeli, a gonią ich zespoły z Ostrołęki i Radzymina z sześcioma punktami, ale z większą liczbą rozegranych spotkań. AZS uplasował się natomiast za Włókniarzem, jednak ma więcej straty, ponieważ team z Konstantynowa Łódzkiego posiada dwanaście punktów.

KS AZS AWF Warszawa nie rozpoczął sezonu 2022/2023 zbyt dobrze i na pierwsze zwycięstwo musiał poczekać aż do listopada. Wtedy – w Derbach Stolicy – pokonał KS Warszawiankę, ale była to wygrana po rzutach karnych – do przerwy zawodnicy AWF-u prowadzili 12:10, po regulaminowym czasie gry było 25:25, zaś po serii karnych 5:4. Dopiero w kolejnym meczu – z SPR ROKiS-em Radzymin triumfowali w pełni, kończąc mecz rezultatem 26:24. W dwóch ostatnich spotkaniach 2022 roku, AZS musiał uznać wyższość rywali z Pabianic (26:31) oraz z Uniwersytetu Warszawskiego (27:30), natomiast 2023 rok zainaugurował kolejną wygraną po dogrywce, pokonując MKS Mazura Sierpc – 5:4 w karnych.

15.02.2023 – g.20:15

Do boju Nafciarze – jesteśmy z Wami!