Zmagania I Ligi grupy C zmierzają ku końcowi – przed ORLEN Wisłą II Płock trzy ostatnie spotkania w sezonie 2022/2023. Młodzi Nafciarze wszystkie mecze rozegrają przed własną publicznością, a na początek podejmą beniaminka UMKS Trójkę Ostrołęka w sobotę – 6 maja o godzinie 19:00. Mecz odbędzie się chwilę po pojedynku pierwszej drużyny w PGNiG Superlidze, dlatego jest to dobra okazja, by spędzić najbliższą sobotę na sportowo!

Czas na domowy maraton

Sezon 2022/23 powoli dobiega końca. Niebawem znane będą wszystkie rozstrzygnięcia w I lidze w grupie C, w której swoje spotkania rozgrywa ORLEN Wisła II Płock. Niebiesko-Biało-Niebiescy mają przed sobą trzy ostatnie mecze, a ich terminarz ułożył się w ten sposób, że wszystkie starcia rozegrają przed własną publicznością. Na początek czeka ich zaległy mecz 12. kolejki z UMKS-em Trójka Ostrołęka, zaś następnie z Pabiksem Impact Pabianice oraz KS-em AZS AWF Warszawa – odpowiednio 11 i 14 maja. Przed młodymi Nafciarzami nieco ponad tydzień ligowych emocji!

Nafciarze kontra beniaminek

Równo dwa tygodnie będą dzieliły najbliższe spotkanie ORLEN Wisły II Płock od ich ostatniego starcia. Wówczas, 22 kwietnia, Nafciarze mierzyli się na wyjeździe z KS Warszawianką. Po serii czterech zwycięstw: z MKS-em Mazur Sierpc (33:32), Eneą Orlęta Zwoleń (29:25), SMS-em ZPRP I Płock (28:26) i KKS-em Włókniarz Konstantynów Łódzki (36:32), Wiślacy musieli uznać wyższość rywala ze stolicy. Niebiesko-Biało-Niebiescy od początku nie weszli dobrze w mecz i już w 7. minucie przegrywali 1:5, a do szatni schodzili przy wyniku 19:9 na korzyść miejscowych. Po przerwie odrobili część strat, ale finalnie spotkanie zakończyło się wygraną warszawiaków 31:24. Ostatnie wyniki sprawiły, że podopieczni Michała Skórskiego zajmują obecnie trzecią pozycję w tabeli – mają tyle samo punktów, co drugi SCKS Jurand Ciechanów – 45, a do liderującego AZS-u UW Warszawa tracą trzy punkty, jednak mają jeden rozegrany mecz mniej.

UMKS Trójka znajduje się natomiast na drugim końcu tabeli. Beniaminek z Ostrołęki ma na swoim koncie jedynie dziewięć punktów, które uzbierał, dzięki trzem wygranym. Miały one jednak miejsce już jakiś czas temu, ponieważ ostatni raz ze zwycięstwa najbliżsi rywale Nafciarzy cieszyli się 25 lutego, gdy pokonali zespół z Konstantynowa Łódzkiego (34:27). Wcześniej natomiast wygrali jeszcze z Warszawianką (31:29) – w meczu inaugurującym 2023 rok, a pierwsze punkty odnotowali na początku października z warszawskim AZS-em (31:30). Wszystkie te zwycięstwa miały miejsce podczas domowych rywalizacji ostrołęczan. W minionych sześciu kolejkach, Trójka zaliczyła serię porażek, przegrywając kolejno z: AZS-em AWF (36:49), Jurandem Ciechanów (17:42), SPR-em ROKiS Radzymin (37:41), AZS-em UW (23:31), Mazurem Sierpc (21:39) i ostatnio z Orlętami, gdzie w Zwoleniu przegrali różnicą czternastu bramek – 20:34.

Wśród trzech najlepszych strzelców UMKS-u znajdują się Patryk Obidziński z 94 bramkami, Kamil Ludwiczak z 80 trafieniami i Damian Tobolski, który drogę do bramki rywali znalazł 63 razy. Dwóch pierwszych zawodników swoje zdobycze notowało w 16 spotkaniach, a Tobolski jedynie w 12.

Zwycięska inauguracja

Najbliższy rywal Nafciarzy, to zespół, z którym otworzyli sezon 2022/23. Spotkanie 12.kolejki powinno zatem również inaugurować rundę rewanżową dla obydwu drużyn, w terminie 18-19 lutego, ale zostało przełożone na najbliższy weekend. W meczu, który odbył się 24 września, ORLEN Wisła II Płock pokazała się z dobrej strony, chociaż do przerwy wygrywała jedynie jedną bramką – 15:14. W drugiej połowie, płocczanie wrzucili wyższy bieg i zdecydowanie odskoczyli gospodarzom tamtego pojedynku, finalnie zwyciężając 34:25.

ORLEN Arena, sobota – 6 maja, godz. 19:00 – spędź sobotę z ORLEN Wisłą Płock i wspieraj Nafciarzy!