Intensywny tydzień ORLEN Wisły II Płock trwa. Nafciarze ruszają na kolejny wyjazd, tym razem do stolicy, gdzie odbędzie się ich pojedynek z KS Warszawianką. Spotkanie zaplanowano na sobotę – 22 kwietnia na godz. 17:00!

Jeden tydzień – dwa wyjazdy

Terminarz I Ligi ułożony jest tak, że grające w niej drużyny rozgrywają przeważnie jeden mecz w tygodniu. ORLEN Wisłę II Płock czeka jednak druga na przełomie ostatnich dni rywalizacja, a to z uwagi na to, że w ostatni wtorek młodzi Nafciarze rozegrali pojedynek z wyprzedzeniem. W ramach 22. kolejki na wyjeździe zmierzyli się z KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki, a już w sobotę – 22 kwietnia o godz. 17:00, zgodnie z planem, zagrają z KS Warszawianką. Dla płocczan będzie to kolejne spotkanie poza domem i ostatnie w tym miesiącu.

Wicelider vs Warszawianka na fali

Wtorkowy mecz ORLEN Wisły II Płock z KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki zakończył się zgodnie z planem młodych Wiślaków, choć na jego początku to gospodarze mieli wynik po swojej stronie. Sytuacja zmieniła się od 14. min, kiedy to Nafciarze zanotowali cztery bramki z rzędu i wypracowali przewagę 9:7. Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy już wyrównane zawody, dzięki czemu utrzymało się prowadzenie gości dwoma trafieniami i rezultat „do szatni” zatrzymał się na 14:16. Po przerwie oba zespoły zdobyły więcej bramek niż w pierwszej części spotkania. Gospodarze starali się odrobić straty, co udało im się w 41. min., ale i tak pojedynek zwyciężyła ORLEN Wisła II Płock. Rezultat 32:36, zapewnił płocczanom komplet punktów, a zwycięstwo dało im drugie miejsce w tabeli i obecnie z 45 punktami, którymi równają się z pierwszym Jurandem, są wiceliderami grupy C. Starcie w stolicy będzie dla Wiślaków bardzo ważne w kontekście utrzymania tej wysokiej pozycji.

Warszawiacy mają na koncie o jedno rozegrane spotkanie więcej niż Nafciarze, z czego sześć zwyciężyli, a w trzynastu musieli uznać wyższość swoich rywali. Jedna wygraną oraz przegraną spośród wspomnianych wywalczyli po serii rzutów karnych, a łącznie zgromadzili 18 punktów i znajdują się obecnie na ósmym miejscu. Warszawianka otworzyła sezon 2022/2023 wygraną w Radzyminie, gdzie pokonała tamtejszy ROKiS 29:20. Jak się okazało były to dobre złego początki, ponieważ od października do połowy lutego drużyna ze stolicy przegrała wszystkie swoje spotkania – w tym jedno po rzutach karnych, z AZS-em AWF Warszawa 25:25, k. 4:5, a największą różnicą – 20 bramek – ulegli SMS-owi Płock 46:26.

Kolejny punkty – po długiej przerwie – zgarnęli natomiast 18 lutego, ponownie pokonując ekipę z Radzymina, tym razem jednak po karnych (21:21, 3:2). Ich kolejne dwa mecze zakończyły się porażkami, przegrali z AZS-em UW Warszawa (45:24) oraz Mazurem Sierpc (37:30). W końcu KS Warszawianka weszła na lepsze tory i można powiedzieć, że obecnie jest na dobrej fali, ponieważ ostatnie pięć meczów przyniosło jej komplet punktów. Dobra seria warszawiaków zaczęła 11 marca, kiedy to pokonali KKS Włókniarz (30:22), następnie mecz z Orlętami Zwoleń rozstrzygnięto walkowerem na ich korzyść i zwyciężyli z SMS-em ZPRP I Płock (29:27) oraz AZS-em AWF Warszawa (31:28). W sobotę – 15 kwietnia, zmierzyli się natomiast z Pabiksem Impact Pabianice, który znajduje się w tabeli zaraz za podium. Mimo trzybramkowej straty do przerwy (16:19), ostatecznie pokonali rywali 32:30.

Pierwszy raz w sezonie 22/23!

Sobotnie starcie będzie pierwszym meczem Nafciarzy i Warszawianki w sezonie 2022/2023. Planowo drużyny miały spotkać się w Płocku 26 listopada, ale na wniosek klubu ze stolicy, który motywowany był licznymi kontuzjami w drużynie Warszawianki – mecz został odwołany. O zwycięzcy pojedynku zadecydował Komisarz Rozgrywek ZPRP i na podstawie „Regulaminu Rozgrywek w piłce ręcznej I ligi kobiet i mężczyzn w sezonie 2022/2023”, rozstrzygnął mecz walkowerem na korzyść ORLEN Wisły II Płock. W minionych rozgrywkach najpierw zwyciężyli Wiślacy (32:26), a w drugim starciu górą byli warszawiacy (37:28).

Naprzód Nafciarze!