We wtorkowy wieczór – 5 grudnia w ramach 11. kolejki rywalizacji w I Lidze ORLEN Wisła II Płock podejmowała we własnej hali AZS UW Warszawę. Pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnęli goście, którzy wyraźnie pokonali płocczan 43:25.

I połowa

Wynik spotkania 11. serii otworzyli goście po celnym rzucie Artura Bienendy, po czym pierwszego gola zdobyli również Nafciarze. Następnie warszawiacy trafiali do płockiej bramki trzy razy z rzędu, dzięki czemu po 4. minutach gry prowadzili już 4:1. Niemoc strzelecką płocczan z linii 7. metra przełamał w 7. minucie meczu Bartosz Markowski, który chwilę później ponownie z rzutu karnego zdobył dla Wiślaków trafienie kontaktowe. W kolejnych akcjach skuteczniejsi w ataku byli przyjezdni, którzy odskoczyli znowu gospodarzom na 3 oczka.

W 11. minucie rywalizacji na listę strzelców wpisał się Jan Przykłota. Następnie dobry okres gry odnotował zespół z Warszawy dzięki czemu na tablicy widniał wynik 8:4. Widząc problemy swoich podopiecznych o czas poprosił trener płocczan – Michał Skórski. Po wznowieniu do bramki rywali trafiał Artur Kruk, po czym dla gości punktowali kolejno Kacper Karczyński oraz Michał Oksiński. W kolejnej akcji celny rzut oddał Jan Przykłota, na co szybko i skutecznie odpowiedział Artur Bienenda. Chwilę później podyktowany przez sędziów rzut karny wykorzystał Bartosz Markowski. Następnie gola dla drużyny ze stolicy zdobył Maciej Filipowicz, a dla Niebiesko-biało-niebieskich drugi raz z rzędu trafiał Bartosz Markowski. W kolejnych minutach rywale z Warszawy zanotowali ponownie lepszy okres gry w ataku i w 20. minucie prowadzili już 6-bramkami – 15:9.

Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy dystans do warszawiaków zmniejszyli kolejno dwukrotnie Bartosz Markowski oraz Jakub Wielgucki. Chwilowy przestój gości celnym strzałem zakończył Maciej Filipiowicz, na co skutecznie dwa razy odpowiedział skrzydłowy płocczan – Bartosz Markowski. Kolejne minuty przebiegły pod dyktando przyjezdnych, którzy odskoczyli płocczanom już na 7-punktów. Wynik pierwszej części spotkania dubeltową zdobyczą bramkową zamknął Bartosz Markowski, dzięki czemu Wiślacy zeszli do szatni ze stratą 5 trafień – 15:20.

II połowa

Drugą połowę od bramki rozpoczął AZS UW Warszawa, ale wkrótce po tym trafiali również gospodarze. W kolejnych minutach goście podwyższyli swoje prowadzenie do 7-bramek, na co wziętym czasem zareagował szkoleniowiec Nafciarzy – Michał Skórski. Po przerwie Warszawiacy punktowali jeszcze dwukrotnie, po czym w 38. minucie niemoc strzelecką Wiślaków przełamał Jan Przykłota. Następnie na listę strzelców wpisywali się kolejno: dwukrotnie Maciej Filipowicz oraz jednokrotnie Kacper Kacprzyński i na dwadzieścia minut przed końcem na tablicy widniał wynik 28:17.

W kolejnej akcji swoją szansę w ataku wykorzystał Jan Przykłota, jednak po tym goście odpowiedzieli 4 bramkami. Widząc problemy swoich podopiecznych o trzeci już czas w trakcie meczu poprosił trener ORLEN Wisły II Płock – Michał Skórski. Po przerwie goście dołożyli jeszcze jedno trafienie, a wkrótce po tym piłkę w ich bramce umieścił Jakub Wielgucki. Chwilę później celny rzut oddał Filip Węglewski, po czym padł gol autorstwa Jakuba Wielguckiego.

Na około 10 minut przed końcem rywalizacji po bramce dołożyli Piotr Kuć oraz Jakub Nowopolski. Z kolei w szeregach Niebiesko-biało-niebieskich dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mikita Baranau. W kolejnym ataku pozycyjnym do płockiej bramki trafiał Kacper Proczek, a następnie dystans do rywali zmniejszyli Szymon Bednarski oraz Artur Kruk. Chwilę później dla zespołu z Warszawy punktował Jakub Nowopolski, na co szybko i skutecznie odpowiedział Norbert Kopciński. Ostatnie 4 minuty meczu to grad goli ze strony gości, którzy ostatecznie wygrali spotkanie – 43:25.

ORLEN Wisła II Płock (15:20) 43:25 AZS UW Warszawa

ORLEN Wisła II Płock: Rutkowski, Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota 6, Piwowarczyk, Markowski 10, Kopciński 1, Janiszewski, Kruk 2, Baranau 2, Wielgucki 3, Owsik, Bednarski 1, Wojno, Bartnicki.

AZS UW Warszawa: Lender, Wierzbiński – Oksiński 9, Przybysz 3, Tokarski 2, Nowopolski 3, Filipowicz 5, Węglewski 3, Zawadzki 4, Wawszczak 3, Bienenda 3, Kuć 2, Kacpzryński 4, Proczek 2.