Dwóch nowych graczy podpisało kontrakty z płockim klubem. Od przyszłego sezonu dołączy do nas środkowy rozgrywający oraz bramkarz. Kim są nowi zawodnicy ORLEN Wisły Płock?

Gergo Fazekas #24

Gergo to młody i perspektywiczny środkowy rozgrywający, uważany za wielki talent węgierskiej piłki ręcznej. Fazekas dołączy do naszego zespołu od przyszłego sezonu 2022/2023 na dwuletnie wypożyczenie z Telekom Veszprem. Obecnie jest on graczem Veszpremi KKTF, lecz od nowego sezonu przejdzie do Telekom Veszprem skąd zostanie wypożyczony do Płocka. Węgier jest synem Nándora Fazekasa – bramkarza, legendy węgierskiej reprezentacji.

Młody Fazekas zaskakuje swoimi osiągnięciami na boisku. Gergo mimo młodego wieku był już powoływany do seniorskiej reprezentacji swojego kraju, znalazł się w szerokiej kadrze na Mistrzostwa Europy 2022 na Węgrzech i Słowacji. W klubowych rozgrywkach Fazekas zdobywa imponujące wyniki. Między innymi, w spotkaniu z Telekom Veszprem, w marcu tego roku, zanotował dziewięć trafień. Węgier zagrał na Mistrzostwach Europy U19 w 2021 roku, podczas których zdobył 29 bramek.

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu przyjścia do SPR Wisły Płock, ponieważ Wisła ma świetnych zawodników, trenerów oraz kibiców. Chce grać najlepiej jak potrafię i pomagać drużynie w obronie w kolejnych dwóch sezonach. Nie mogę się doczekać wyjścia na parkiet w Orlen Arenie i doświadczenia tej świetnej panującej tam atmosferyskomentował transfer Gergo Fazekas.

Podstawowe informacje:

Imię i nazwisko: Gergo Fazekas

Pozycja: środek rozegrania

Data urodzenia: 31.10.2003 r.

Waga: 85 kg

Wzrost: 190 cm

Narodowość: Węgier

Klub: Veszpremi KKFT

Marcel Jastrzębski #75

Marcel jest wychowankiem Chrobrego Głogów, a od sezonu 2019/2020 bramkarzem SMS ZPRP Kielce oraz reprezentantem Polski. Jastrzębski dołączy do ORLEN Wisły Płock od przyszłego sezonu – 2022/2023. Podpisał on z SPR Wisłą Płock trzyletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Wybrałem SPR Wisłę Płock ze względu na możliwości rozwoju, jak i zbieranie doświadczenia. Mam jasno określony cel – wygrać każdy mecz, dzięki możliwości pracy z najlepszą kadrą. Chcę również podnosić swoje umiejętności. Już nie mogę się doczekać aż wyjdę na mecz przy hali pełnej kibiców, bowiem oni też biorą ważny udział w każdym meczu. Widzimy się wkrótce! powiedział nam Marcel.

Podstawowe informacje:

Imię i nazwisko: Marcel Jastrzębski

Pozycja: bramkarz

Data urodzenia: 14.03.2003 r.

Waga: 87 kg

Wzrost: 195 cm

Narodowość: Polak

Poprzedni klub: SMS ZPRP Kielce

Gergo oraz Marcel, witajcie w drużynie!