Gergo Fazekas pozostanie z Nafciarzami jeszcze przez rok. W ramach nowo zawartej umowy węgierski wychowanek Telekomu Veszprém HC przedłuży swój okres wypożyczenia do ORLEN Wisły Płock o sezon 2024/2025.

Gergo Fazekas dołączył do zespołu ORLEN Wisły Płock w sezonie 2022/2023 w ramach dwuletniego wypożyczenia z Telekomu Veszprém HC. Młody talent węgierskiej piłki ręcznej bardzo szybko wkomponował się w zespół prowadzony przez trenera Xaviego Sabate, któremu na środku rozegrania niewątpliwe zapewnił powiew świeżości. Historia Gergo w ORLEN Wiśle Płock będzie miała ciąg dalszy, jako że właśnie została zawarta umowa, na mocy której Węgier będzie reprezentował Niebiesko-biało-niebieskie barwy jeszcze w sezonie 2024/2025.

Bardzo się cieszę, że zostanę na kolejny rok w ORLEN Wiśle Płock. Świetnie się tutaj czuje, dzięki czemu z łatwością zaaklimatyzowałem się w mieście, w którym ludzie otoczyli mnie ogromną troską. Granie w atmosferze jaką tworzą kibice w ORLEN Arenie to coś naprawdę niepowtarzalnego. Chcę najlepiej jak tylko potrafię pomóc drużynie i zdobyć z nimi wszystkie możliwe tytuły. Do zobaczenia na hali również w przyszłym sezonie! – powiedział Gergo Fazekas.

Jestem niezmiernie usatysfakcjonowany, że Gergo Fazekas, który tak dobrze wkomponował się w szyki Nafciarzy, będzie bronić Niebiesko-biało-niebieskich barw w następnym sezonie. Pomimo młodego wieku zawodnik ten prezentuje już bardzo wysoki poziom na boisku, dzięki czemu daje ORLEN Wiśle Płock dużo jakości w szczególności w ofensywie. Wszyscy wiemy, jak ważna jest pozycja środkowego rozgrywającego i jak wiele od niej zależy, dlatego cieszę się, że nasza wspólna przygoda w dążeniu po wyznaczone cele potrwa jeszcze dłużej. – powiedział Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

Gergo, życzymy Ci powodzenia i samych owocnych pojedynków w gronie Nafciarzy!