Już jutro o godzinie 20:45, Nafciarze podejmą w ORLEN Arenie Fuchse Berlin. To już trzecie spotkanie w ramach fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Lisy ten sezon rozpoczęli z wysokiego „C”. W pierwszych dziewięciu kolejkach na swoim koncie zapisali osiem wygranych oraz jeden remis. Fuchse zajmują drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Podobnie wygląda ich sytuacja w Lidze Europejskiej. W eliminacjach zwycięzyli z Azotami Puławy, a w fazie grupowej mogą pochwalić się samymi zwycięstwami, dokładnie tak jak Nafciarze. Berlińczycy, zarówno jak i Nafciarze są liderem grupy A. Jednakże ze względu na lepszy bilans bramkowy, to ORLEN Wisła Płock zajmuje pierwsze miejsce w grupie. 

Fuchse Berlin to zespół, który w poprzednim sezonie Ligi Europejskiej rozegrał mecz w ORLEN Arenie, ale nie z ORLEN Wisłą Płock, a ze Sportingiem Lizbona. To wszystko ze względu na obostrzenia sanitarne. Berlińczycy nie mógli rozegrać meczu na własnej hali. Wtorkowy mecz będzie pierwszym starciem Nafciarzy z Fuchse Berlin. 

Fuchse Berlin to drużyna na wysokim poziomie. Mają dopracowany swój system gry, który wspólnie rozwijają od dłuższego czasu. Zapowiada się  pojedynek z bardzo dobrym europejskimi zespołem. Füchse Berlin w swoim składzie ma topowych zawodników – Lasse Andersson czy Hans Lindberg. Mam nadzieję, że jutro ORLEN Arena będzie pełna kibiców. Doping naszych kibiców jest dla nas kluczowy w tak ważnych meczach – skomentował przed meczem trener Nafciarzy, Xavi Sabate. 

Mecz Nafciarzy odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 20:45 w ORLEN Arenie. Bilety dostępne w sklepie Dagna oraz na abilet.pl 

Program meczowy ORLEN Wisła Płock – Fuchse Berlin już dostępny