Gospodarza tegorocznego Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorów wybrano w drodze głosowania. SPR Wisła Płock zgłosiła swoją kandydaturę. Jak poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce, organizację przyznano właśnie Nafciarzom.

Miło nam poinformować, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce pozytywnie rozpatrzył wniosek naszego klubu o organizację Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorów. Oznacza to, że już w terminie 11-12 marca 2022 roku do Płocka zawitają najlepsze juniorskie drużyny naszego kraju, czyli zespoły, które w ćwierćfinale zajęły pierwsze lub drugie miejsce w grupach M i N. Do tego etapu rozgrywek dotarły drużyny: ORLEN Wisła Płock, MKS Pałac Młodzieży Tarnów, KS VIVE I Kielce oraz MSPR Siódemka-Huras Legnica.

Bardzo cieszymy się, że to właśnie my i nasi juniorzy zostaliśmy gospodarzami Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski Juniorów. Dołożymy wszelkich starań, aby oprawa zawodów była jak najlepsza dla zawodników oraz kibiców. Serdecznie zachęcamy do przyjścia do Orlen Areny i wspierania naszej młodzieży, a także fanów pozostałych drużyn do przyjazdu do Płocka. Liczymy, że wszyscy zawodnicy zapewnią nam wielkie sportowe emocje – skomentował informację o wyborze SPR Wisły Płock, jako gospodarza turnieju Prezes Robert Czwartek

Terminarz zawodów:

11 marca (piątek):          

15:00 – MKS Pałac Młodzieży Tarnów –   MSPR Siódemka-Huras Legnica

17:30 – ORLEN Wisła Płock – KS VIVE I Kielce

12 marca (sobota):

10:30 – MECZ O III MIEJSCE

12:30 – MECZ O I MIEJSCE

W dużym stopniu to dzięki kibicom jesteśmy tu, gdzie jesteśmy – powiedział nam rozgrywający ORLEN Wisły Płock Krystian Marchewka

Kibice, już nie raz pokazaliście, że możemy na Was liczyć. Mamy nadzieję, że również tym razem licznie pojawicie się w Orlen Arenie i wesprzecie naszych juniorów głośnym dopingiem. Pokażmy, że Płock to najlepsze miejsce na organizacje sportowych imprez!

Do zobaczenia w Orlen Arenie!