Rozgrywający – Filip Błaszczak został wypożyczony. Od sezonu 2024/2025 Filip występował będzie w barwach klubu HC Robe Zubří. Umowa zakłada roczne wypożyczenie z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

SPR Wisła Płock zdecydowała się na wypożyczenie Filipa Błaszczaka. 21-letni rozgrywający nadchodzący sezon spędzi w zespole HC Robe Zubří, z którym będzie rywalizował na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Czechach – Extralidze. Sezon 2023/2024 drużyna HC Robe Zubří ukończyła na 6. miejscu w tabeli.

Moje wypożyczenie do Zubří uważam za istotny krok naprzód. Dzięki niemu będę miał szansę gry w mocniejszej i bardziej fizycznej lidze. Po zeszłorocznej kontuzji pozwoli mi odbudować formę i zdobyć cenne doświadczenie, które na pewno przyda się w dalszej karierze. – powiedział Filip Błaszczak.

Filip wraca po dość ciężkiej kontuzji kolana. Bardzo solidnie przepracował ten okres i na pewno wrócił silniejszy. Dużym atutem Filipa jest gra w obronie, a  w lidze czeskiej będzie mógł się na pewno rozwinąć w tym kierunku. Uważam, że wypożyczenie do HC Robe Zubri to dla Filipa doskonała okazja, aby zdobywać doświadczenie poprzez regularne występy. Filip ma ogromny potencjał, który będzie mógł rozwijać w nowym środowisku. Będziemy uważnie śledzić jego postępy. Życzymy mu powodzenia i wierzymy, że ten krok przyniesie pozytywne efekty w jego karierze sportowej. – powiedział Michał Skórski, trener ORLEN Wisły II Płock.

Powodzenia Filip!