ORLEN Wisła II Płock przed świąteczną przerwą zagra jeszcze jedno spotkanie. Nafciarze zmierzą się z jedną z drużyn bijących się o najwyższe miejsca w tabeli na jej terenie. W 17. kolejce I Ligi grupy C rywalem płocczan będzie Enea Orlęta Zwoleń.

Jeszcze jeden mecz

Przed Wielkanocną przerwą, ORLEN Wisła II Płock ma w planie ostatni marcowy mecz. Już w piątek – 31 marca o godz. 19:00, Nafciarze zmierzą się z Eneą Orlęta Zwoleń, czyli silnym przeciwnikiem i jedną z najlepszych drużyn w swojej grupie C. Dla Wiślaków będzie to wyjazdowe starcie i walka o kolejne cenne punkty!

Ciągłe zmiany w tabeli

Zdecydowanie nie można powiedzieć, że grupa C I Ligi należy do przewidywalnych i stałych. Sytuacja w tabeli ciągle się zmienia, drużyny dzielą niewielkie odległości punktowe, a do tego dochodzą nierówno rozgrywane kolejki, co sprawia, że zespoły skaczą pomiędzy pozycjami. W ostatnim meczu ORLEN Wisła II Płock spotkała się z MKS Mazurem Sierpc, dla Nafciarzy było to domowe starcie, choć nie rozegrali go na własnym obiekcie, a w ZST 70. Pojedynek okazał się zacięty i wyrównany, nieco po kwadransie jego pierwszej części trzema bramkami przeważali płocczanie, natomiast przed przerwą lepszy moment zanotowali goście z Sierpca i to oni zeszli do szatni, prowadząc 20:19. W drugiej połowie ORLEN Wisła II Płock wyprzedziła Mazura czterema trafieniami, ale mniej skuteczna końcówka w jej wykonaniu spowodowała, że w 60. min. remisowała 32:32. Sukces Nafciarzom zagwarantował Damian Piórkowski, który ustanowił ostateczny rezultat na 33:32.

Przed tym meczem, płocczanie zajmowali czwarte miejsce w tabeli, natomiast ich wygrana i wyniki spotkań innych drużyn spowodowały, że obecnie Wiślacy znajdują się na trzecim stopniu podium. W 15 meczach zanotowali 12 triumfów i 3 porażki, dzięki czemu posiadają 36 punktów, a ich bilans bramkowy to + 74 (485:411).

Przyszli rywale ORLEN Wisły II Płock – Enea Orlęta Zwoleń, jeszcze niedawno zajmowali drugie miejsce w stawce, a jednak obecnie znajdują się na piątej lokacie. Ich dobytek to 33 punkty, przy 17 kolejkach – 11 wygranych i 6 przegranych, natomiast różnica bramkowa to +72 (490:418).

Enea rozpoczęła sezon 2022/2023 od serii pięciu zwycięstw, w której pokonała MKS Mazura Sierpc (28:17), AZS AWF Warszawa (34:24), SMS ZPRP I Płock (33:30), Warszawiankę Warszawa (30:16) oraz Pabiks Impact Pabianice (39:31). Dopiero Nafciarze postawili się ekipie ze Zwolenia i wyraźnie pokonali ją, zgarniając komplet punktów. Przed przerwą zimową, Enea dołożyła jeszcze trzy wygrane i jedną porażkę, zaś nowy rok zainaugurowała przegraną z AZS-em UW Warszawa (25:29). W kolejnych potyczkach zawodnicy ze Zwolenia ponownie byli górą nad Mazurem (31:25) oraz AWF-em (29:24), a w rewanżu z płockim SMS-em musieli uznać jego wyższość (24:28). Ostatnie trzy mecze w wykonaniu przyszłych rywali Nafciarzy, to dwa sukcesy – z zespołem z Radzymina (28:18) oraz z Warszawianką (32:30) i jedna porażka. W minioną niedzielę w Pabianicach, Enea uległa gospodarzom jedną bramką (30:31). Do przerwy Pabiks prowadził 18:13, a w drugiej połowie 17:13 przeważali zawodnicy ze Zwolenia, jednak nie udało im się pokonać rywali.

Enea 2:1 Wisła

Patrząc na ostatnie 3 mecze ORLEN Wisły II Płock i Enei Orlęta Zwoleń, płocczanie byli górą raz – w listopadzie 2022, czyli w pierwszym spotkaniu sezon 22/23. Po dwudziestu minutach wyrównanej pierwszej połowy, karnego zdobyli goście ze Zwolenia, a następnie niemal zupełnie głos swoim rywalom odebrali Nafciarze. Dołożyli dziewięć trafień, podczas gdy Enea znalazła drogę do ich bramki zaledwie raz, co dało wynik do przerwy – 18:11. Dodatkowo na początku drugiej części gry płocczanie zwiększyli prowadzenie do 21:11, po czym nie podniosła się już drużyna ze Zwolenia. Ostatecznie pojedynek – 37:30 – zwyciężyli Nafciarze.

Wcześniej – w sezonie 21/22, przy rezultatach 26:23 i 36:26, triumfowali gracze Enei.

Naprzód Nafciarze – jesteśmy z Wami!