SPR Wisła Płock dołączyła do akcji płockiego schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – „DOGadani sPAROWANI” i została patronem psiaka – „Nafciarza”!

DOGadani sPAROWAni to nowy projekt, w którym płockie schronisko łączy w pary swoich podopiecznych – psy i koty ze Schroniska dla Zwierząt w Płocku z firmami, instytucjami, znanymi osobami, które chcą pomagać w znajdowaniu dla nich nowych domów i kochających ludzi. My jako klub zostaliśmy partnerem psiaka „Nafciarza”!

Jaki jest Nafciarz?

Nafciarz to młody psiak pełen optymizmu i energii. Jest skoczkiem wyborowym, potrafi wzbić się naprawdę bardzo wysoko. Potrzebuje aktywności i dużej ilości spacerów, aby się wyciszyć i spożytkować swoją energię. Na spacerze szuka zabawy i trzyma się blisko człowieka.

Ponieważ nadal jest młodym pieskiem, dopiero uczy się chodzić na smyczy. Nie walczy z linką, nie ciągnie i nie ucieka. Po początkowej ekscytacji ładnie się wycisza i zaczyna eksplorować otoczenie. W stosunku do innych psów jest raczej obojętny, nie reaguje na zaczepki. Przy odpowiednim prowadzeniu będzie fantastycznym towarzyszem rodziny.

Nafciarz ma problemy z pewnością siebie. Niezwykle silnie przywiązuje się do opiekuna. Widać, że obecność człowieka jest dla niego ogromnym wsparciem. Będzie więc wymagał pracy nad swoją odwagą.

Jak zaadoptować psiaka?

Osoba, która chce adoptować zwierzaka musi się zgłosić do Schroniska (24 262 47 99). Schronisko wysyła osobie zainteresowanej ankietę adopcyjną, którą należy wypełnić i odesłać na email schronisko.plock@prezero.com lub przynieść osobiście do Schroniska. Po zapoznaniu się z ankietą, opiekun dzwoni do osoby zainteresowanej, przeprowadza krótki wywiad i umawia się na spacery przedadopcyjne. Zgodnie z procedurą spacery są 3. Ich celem jest zapoznanie się psiaka z rodziną przed pójściem do domu. Jeżeli rodzina ma w domu innego psa-rezydenta, Schronisko organizuje też ich spotkanie.

Adopcja kosztuje 15 zł. Nowi właściciele otrzymują książeczkę zdrowia pupila. Pies ma komplet szczepień, jest odrobaczony, odpchlony, zabezpieczony przeciwko kleszczom i zachipowany.

Zapraszamy do adopcji!