Dmitrii Zhitnikov zawarł nowy kontrakt z SPR Wisłą Płock. Doświadczony rozgrywający zostanie z Nafciarzami minimum przez rok, jednakże istnieje możliwość przedłużenia o kolejny.

SPR Wisła Płock podpisała nową umowę z Dmitrim Zhitnikovem, na mocy której doświadczony rozgrywający będzie współpracował z ORLEN Wisłą Płock do końca sezonu 2024/2025, jednakże w kontrakcie istnieje zapis o możliwości przedłużenia o kolejny rok. Popularny „Dima” w Płocku spędził już 5 sezonów, pomiędzy którymi nastąpiła czteroletnia przerwa, kiedy to reprezentował OTP Bank – PICK Szeged. Od momentu dołączenia w szeregi Nafciarzy, aż po dzień dzisiejszy Rosjanin stał się kluczową postacią Niebiesko-biało-niebieskiej ofensywy.

Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kolejną umowę, dzięki której zostanę na dłużej w Płocku. Granie w Niebiesko-biało-niebieskich barwach daje mi możliwość dalszego rozwoju w świetnej atmosferze tworzonej przez moich kolegów z szatni oraz wspierających kibiców. – powiedział Dmitrii Zhitnikov.

Dima to światowej klasy zawodnik o ogromnym doświadczeniu, który stanowi o sile naszego ataku. Jestem niezmiernie zadowolony, że gracz o takich umiejętnościach, który zaskarbił sobie serca płockich kibiców, będzie dumnie reprezentował Niebiesko-biało-niebieskie barwy jeszcze przez kolejny sezon. Uważam, że jego obecność w naszych szeregach bardzo wzmocni zespół i pomoże w konkurowaniu z najlepszymi. – skomentował Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

Dmitrii, bardzo nam miło, że zostajesz na dłużej i życzymy Ci samych udanych występów!