Przed nami kolejne Derby Płocka! Już jutro – 17 listopada o godz. 18:30, ORLEN Wisła II Płock rozegra wyjazdowy mecz z SMS-em ZPRP I Płock. Zapraszamy do ZST 70!

Derby na powrót!

Po prawie dwutygodniowej przerwie, do gry wraca ORLEN Wisła II Płock. Młodzi Nafciarze, w siódmej kolejce I Ligi, rozegrają Derby Płocka, co oznacza, że czeka ich mecz z SMS-em ZPRP I Płock. Pojedynek zaplanowano na czwartek – 17 listopada na godz. 18:30, a dla Niebiesko-Biało-Niebieskich będzie to spotkanie wyjazdowe, ponieważ odbędzie się ono na terenie przeciwników – w ZST 70.

Ostatnim razem – 5 listopada, Wiślacy podejmowali wicelidera grupy C – Eneę Orlęta Zwoleń i po świetnym meczu pewnie pokonali mocnych rywali. Już do przerwy gospodarze wygrywali 18:11, a w drugiej połowie utrzymali prowadzenie na poziomie siedmiu bramek i ostatecznie zwyciężyli 37:30. Dla gości ze Zwolenia była to pierwsza przegrana w sezonie 2022/2023, natomiast ORLEN Wisła II Płock umocniła się na czwartym miejscu w tabeli. Obecnie Nafciarze mają na koncie cztery wygrane i dwie porażki, które dają im dwanaście punktów, a o trzy wyprzedzają piąty SPR Pabiks Impact Pabianice.

180°

Można powiedzieć, że w tym sezonie SMS ZPRP I Płock różni się od ORLEN Wisły II Płock o 180°. Przyszli rywale Nafciarzy zanotowali dwa zwycięstwa i cztery porażki, zaś Wiślacy cztery wygrane i dwie przegrane. SMS, przy takich rezultatach swoich spotkań, zdobył sześć punktów, które zapewniły mu ósmą lokatę. Dzięki wysokiej wygranej w piątej kolejce, zawodnicy SMS-u zachowali dodatni bilans bramkowy, który utrzymuje się na poziomie 13 trafień. Jeśli chodzi o najlepszych strzelców drugiej płockiej drużyny, najskuteczniejszym jest Dawid Petlak (27 bramek), a kolejno uplasowali się: Mateusz Janiszewski (20 bramek) oraz Szymon Hornik i Jakub Wielgucki (po 19 bramek).

Na początku rozgrywek 22/23, zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego przegrał z AZS-em UW Warszawa (24:32), a następnie uległ MKS Mazurowi Sierpc (24:27) i Enea Orlętom Zwoleń (30:33). Pierwsze punkty, przeciwnicy ORLEN Wisły II Płock, wywalczyli w czwartej kolejce zmagań, wygrywając z KS AZS AWY Warszawa (36:27), zaś kolejne dołożyli po bardzo wysokim zwycięstwie z KS Warszawianka Warszawa, która uległa im aż 20 bramkami, przy wyniku 46:26. W minionej serii gier, SMS ZPRP I Płock mierzył się z SPR-em Pabiks Impact Pabianice i rozegrał dobry pojedynek, lecz mimo udanej końcówki meczu, nie dogonił gospodarzy i finalnie przegrał (32:34).

Podział zwycięstw

W sezonie 2021/2022, ORLEN Wisła II Płock zainaugurowała z SMS-em ZPRP I Płock zarówno pierwszą, jak i rewanżową rundę. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami ich gospodarzy – w Orlen Arenie do przerwy prowadzili goście, jednak w drugiej połowie Nafciarze odrobili straty, wypracowali przewagę i ostatecznie zwyciężyli 23:21. Następny mecz odbył się w ZST 70 i przez większość czasu opierał się na wzajemnej gonitwie rywali. Sytuacja zaczęła zmieniać się na trzynaście minut przed końcem – najpierw SMS, po raz pierwszy w drugiej połowie, wyszedł na prowadzenie, a później z każdą minutą je powiększał, Wiślacy nie byli natomiast skuteczni, przez co ulegli gospodarzom 24:31.

Nie może zabraknąć Cię podczas Derbów Płocka!

Czwartek – 17 listopada, godz. 18:30, ZST 70 – do zobaczenia!