W hali ZST 70 odbyły się, pierwsze w tym sezonie, Derby Płocka! ORLEN Wisła II Płock zmierzyła się z SMS-em ZPRP I Płock. Po wyrównanym pojedynku, komplet punktów trafił na konto Nafciarzy.

I połowa

W 7. Kolejce, I ligi grupy C, ORLEN Wisła II Płock udała się na swój „najbliższy wyjazd”. Nafciarze w hali Zespołu Szkół Technicznych zagrali z płockim SMS-em ZPRP I Płock. Spotkanie rozpoczęło się od udanej interwencji Szymona Kwasiborskiego, a pierwsza bramka padła w 2. minucie. Premierowe trafienie dla Wiślaków zanotował ze skrzydła Mateusz Żółtowski, ale po krótkim czasie odpowiedział mu Ignacy Jaworski. Następnie Nafciarze dorzucili dwie szybkie bramki, których autorami byli Filip Błaszczak oraz Michałowicz i po pierwszych pięciu minutach wygrywali 3:1. Na początku pojedynku gospodarze mieli ogromne problemy ze skutecznością i popełniali proste błędy w ataku, zaś Niebiesko-Biało-Niebiescy systematycznie dorzucali swoje trafienia i w dziesiątej minucie wygrywali już 5:2, a chwilę później – po bramkach Krystiana Marchewki (z rzutu karnego – dla SMS-u) oraz Filipa Michałowicza dla ORLEN Wisły II Płock, było 6:3 dla gości.

Wtedy do głosu doszli „miejscowi” – rzucili trzy bramki z rzędu i w okolicach kwadransa spotkania, tablica wskazywała remis, który utrzymywał się przez cztery minuty, do rezultatu 9:9. Wówczas ORLEN Wiśle II przytrafiła się seria nieskuteczności pod bramką przeciwnika, natomiast SMS zdobył w tym czasie dwie bramki. Na pięć minut przed przerwą, Nafciarze przegrywali 9:11, ale jak się okazało, końcówka pierwszej części meczu była w ich wykonaniu jeszcze lepsza, niż początek spotkania. Najpierw wykluczony został Karol Makowski, a ORLEN Wiśle II Płock przyznano rzut karny, zaś następnie na linii siódmego metra bezbłędny okazał się Michałowicz. Kolejno trafienia zanotowali Pavlo Savytskyi i Oliwier Kamiński, dzięki czemu ponownie wróciliśmy na prowadzenie (12:11). Przed zejściem do szatni, bramkę zdobyli jeszcze Dawid Petlak – dla gospodarzy – oraz – dla Nafciarzy – Savytskyi i dwukrotnie Michałowicz, który rzutem karnym ustalił wynik pierwszej części gry, na 15:12 na korzyść gości.

II połowa

Trzybramkowe prowadzenie do przerwy nie oznaczało końca emocji w Derbach Płocka. Drugą część meczu atakiem rozpoczęli Nafciarze, ale ich pierwsza akcja zakończyła się niepowodzeniem. Sędziowie odgwizdali błąd ORLEN Wisły II Płock i wynik tej części gry otworzył gracz gospodarzy – Szymon Hornik. Następnie odpowiedź Marcela Niedzielskiego i dwie bramki SMS-u, który w 34. minucie zbliżył się na jedno trafienie – 15:16. Nafciarze na dwa trafienia odpowiedzieli bramką Błaszczaka, a kolejno Marchewka nie wykorzystał rzutu karnego – rzucił w poprzeczkę – i ponownie na trzy bramki przewagi wyprowadził Wisłę Michałowicz. Radość nie trwała jednak długo, bo dwa trafienia dołożyli gospodarze i w 39. minucie mieliśmy rezultat 17:18. Wtedy – przez pewien czas drużyny wymieniały się bramkami – dla ORLEN Wisły trafiali Kamiński, Michałowicz i Babecki. Ta reguła trwała do 47. minuty, kiedy to celnie rzucił Błaszczak i znów prowadziliśmy trzema trafieniami, a kilka chwil później – po kolejnych udanych próbach Babeckiego i Kamińskiego – pierwszy raz odskoczyliśmy rywalom na cztery bramki – 20:24.

Następnie po dwa trafienia zanotowali gospodarze oraz Nafciarze i ponownie miejscowi, przez co, w 56. minucie tablica wyników pokazywała rezultat 24:26. Niebiesko-Biało-Niebiescy otrzymali jeszcze rzut karny. Do piłki podszedł niezawodny w tym spotkaniu Michałowicz i znów skutecznie wyegzekwował karnego. Po chwili rywale dorzucili dwa trafienia i zbliżyli się do ORLEN Wisły na krok – 26:27, w 57. minucie. Gdy emocje sięgały zenitu, trafił Niedzielski, a karnego gospodarzy zatrzymał Kwasiborski. Na 50 sekund przed końcem trafił Kamińskim, zaś wynik meczu na 27:29 ustalił Wiktor Sęk i ostatecznie ORLEN Wisła II Płock zakończyła Derby Płocka zwycięstwem!

SMS ZPRP I PŁOCK 27:29 ORLEN WISŁA II PŁOCK

SMS ZPRP I Płock: Janiszewski 5, Jaworski 2, Hornik 5, Kuc, Marchewka 4, Gołąbek 4, Sawicki, Sęk 1, Ciupa, Wielgucki 1, Krawczyk, Cieciora, Makowski, Semik 1, Petlak 4, Duszak.

ORLEN Wisła II Płock: Przykłota, Kamiński 9, Savytskyi 1, Maćkowiak, Kwasiborski, Michałowicz 8, Babecki 2, Żółtowski 1, Błaszczak 5, Niedzielski 3, Piórkowski, Ziółkowski, Sobiecki, Załęski, Paczkowski, Krześniak.