Od przyszłego sezonu, szeregi Wisły zasili obrotowy – Dawid Dawydzik. Kontrakt 27-latka będzie obowiązywał do sezonu 2024/2025.

Dawid Dawydzik #33

Obrotowy Reprezentacji Polski, obecnie zawodnik Azotów Puławy, od lipca 2022 roku dołączy do ekipy Nafciarzy. Polak związał się z naszym klubem trzyletnim kontraktem, który będzie obowiązywał od przyszłego sezonu.

Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich kibiców Orlen Wisły Płock. Cieszę się, że od przyszłego sezonu będę zawodnikiem tego klubu. Dla mnie to kolejny krok naprzód i ogromna możliwość rozwoju. Od kilku sezonów jestem pod wrażeniem gry Wisły, szczególnie w Europejskich Pucharach. Uważam, że gra obronna Nafciarzy jest jedną z najlepszych w Europie, a trener Sabate wykonuje świetną pracę z drużyną i nie mogę doczekać się współpracy z nim. Mam nadzieje, że swoją postawą i zaangażowaniem na boisku pomogę drużynie w osiągnięciu postawionych nam celów. Drodzy kibice! Do zobaczenia w Orlen Arenie! – skomentował dołączenie do Nafciarzy Dawid Dawydzik.

Jestem zadowolony, że udało nam się zrealizować ten transfer. Dawid z pewnością zwiększy możliwości taktyczne zespołu. Będzie on ważną postacią naszej defensywy. Jest doświadczonym graczem, ma umiejętności niezbędne dla naszego stylu gry, dlatego zależało nam, aby był częścią naszego zespołu To ambitny, waleczny zawodnik, który pomoże nam w realizacji naszych celów.- podsumował transfer Adam Wiśniewski – Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock.

Dawid swoją karierę rozpoczął w Dziewiątce Legnica, a następnie grał w Żagwi Dzierżoniów. Po występach w II Lidze, Dawydzik, w sezonie 2016/2017, przeniósł się do pierwszoligowego Śląska Wrocław, natomiast od rozgrywek 2017/2018 wraz z transferem do MKS Zagłębia Lubin rozpoczął grę w PGNiG Superlidze. Obecnie 27-letni obrotowy jest zawodnikiem Azotów-Puławy, w których spędza trzeci rok. Został najlepszym obrotowym PGNiG Superligi w sezonie 2019/2020.

W barwach Azotów-Puławy Dawydzik zanotował:

– 76 bramek i 25 występów, sezon 2019/2020

– 74 bramki i 25 występów, sezon 2020/2021

– 59 bramek i 21 występów, sezon 2021/2022.

Nasz nowy zawodnik ma też za sobą występy w reprezentacji Polski. Dawid w biało-czerwonych barwach zadebiutował w kadrze B, w kwietniu 2018 roku. Wcześniej, w marcu 2018 roku, otrzymał powołanie na konsultację szkoleniową w Płocku od trenera Polaków – Piotra Przybeckiego. Po raz pierwszy Dawydzik reprezentował Polskę 12 czerwca 2019 roku w meczu z Kosowem, a podczas tego debiutu zanotował jedną bramkę. 27-latek ma też na swoim koncie występy na takich imprezach, jak: Mistrzostwa Europy’20 czy Mistrzostwa Świata’21, a także na tegorocznych Mistrzostwach Europy na Węgrzech i Słowacji. Kibice mogli też zobaczyć Dawydzika na parkiecie Orlen Areny, podczas towarzyskiego dwumeczu Polska-Szwecja w marcu 2022.

Podstawowe informacje:

Imię i nazwisko: Dawid Dawydzik

Pozycja: obrotowy

Data urodzenia: 07.12.1994 r.

Waga: 118 kg

Wzrost: 200 cm

Narodowość: Polak

Klub: Azoty-Puławy

Dawid, witamy na pokładzie Nafciarzy!