Już w piątek – 18 listopada o godz. 18:15, ORLEN Wisła Płock podejmie Azoty-Puławy, w 11. serii PGNiG Superligi. Kto lepiej może wypowiedzieć się o tym pojedynku, niż zawodnicy, którzy grali w obu zespołach? Zobaczcie, co o meczu Nafciarzy z puławianami sądzą: zawodnik Nafciarzy – Dawid Dawydzik i płocczanin grający w Puławach – Kacper Adamski! 

Mecz ORLEN Wisła Płock – Azoty-Puławy coraz bliżej! Nim jednak udacie się, by kibicować Nafciarzom, przeczytajcie, co o tym starciu sądzą zawodnicy, którzy w swojej karierze występowali zarówno w barwach ORLEN Wisły Płock, jak i Azotów! Jak piątkowy mecz widzą zawodnicy obu drużyn – Dawid Dawydzik i Kacper Adamski? Poznajcie obie perspektywy!

Dawid Dawydzik

Obecnie zawodnik ORLEN Wisły Płock i były gracz Azotów-Puławy

– Już w piątek po raz kolejny raz zagrasz w spotkaniu pomiędzy Nafciarzami a Azotami-Puławy, jednak po raz pierwszy po stronie ORLEN Wisły Płock! Jak się z tym czujesz?

Dawid Dawydzik: Jeśli mam być szczery, to bardzo nie lubię grać spotkań ze swoimi byłymi drużynami i wydaje mi się, że większość sportowców ma tak samo. Spędziłem w Puławach trzy sezony i mam tam wielu przyjaciół, ale sentymenty trzeba zostawić w szatni i zagrać jak najlepiej!

– Ostatni mecz ORLEN Wisły Płock i Azotów-Puławy, w Orlen Arenie, przyniósł wiele emocji, a walka trwała do ostatniej sekundy. Jak wspominasz tamto spotkanie, jeszcze w barwach Azotów?

DD: Byliśmy wtedy w najlepszym okresie sezonu i niewiele zabrakło, abyśmy urwali punkty zespołom z Płocka oraz Kielc. Niestety tak się nie stało i po tych spotkaniach czuliśmy ogromny niedosyt. Po meczu w Orlen Arenie fajnie było usłyszeć od kibiców Nafciarzy: „Dawid! Czekamy na Ciebie!” i to było jedyne miłe wspomnienie po tamtej porażce.

– Jak oceniasz grę puławian w tym sezonie? A co myślisz o Waszej formie?

DD: Puławy w tym sezonie grają bardzo nierówno – potrafią zagrać znakomity mecz, jak z Górnikiem Zabrze czy chorwackim RK Nexe u siebie, a zaraz trafiają się im gorsze występy i tracą punkty z drużynami, z którymi nie powinno się im to zdarzyć. My natomiast dobrze przepracowaliśmy ostatnią przerwę w rozgrywkach i jesteśmy gotowi na to spotkanie w 100%.

– Myślisz, że w piątek możemy spodziewać się podobnego pojedynku i walki o punkty do końca?

DD: Jesteśmy skoncentrowani tylko i wyłącznie na sobie. Wiemy, że tylko od nas zależy to, jak spotkanie z Puławami będzie wyglądało, więc podejdziemy do niego w pełni skupieni od samego początku. Na takie mecze nie trzeba się dodatkowo motywować – damy z siebie wszystko!

Kacper Adamski

Obecnie zawodnik Azotów-Puławy i wychowanek ORLEN Wisły Płock

– W piątek po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć Cię na parkiecie Orlen Areny. Poza występami w barwach Nafciarzy, grałeś tu również, m.in., jako zawodnik Energi MKS Kalisz, a teraz przyjedziesz z Azotami-Puławy. Cieszysz się na kolejny powrót do Płocka?

Kacper Adamski: Przyjazd do Płocka i granie przeciwko ORLEN Wiśle Płock jest dla mnie zawsze przyjemnym uczuciem. Miło jest mi wracać do rodzinnego miasta.

– Jak po ponad dwóch miesiącach oceniasz swoją decyzję o transferze do Puław?

KA: Jestem bardzo zadowolony z transferu do Azotów-Puławy. Czuje się tutaj bardzo dobrze i mogę powiedzieć, że była to najlepsza decyzja jaką podjąłem, przychodząc tutaj.

– Co sądzisz o Waszej formie, w tym sezonie? Jesteście zadowoleni ze swojej gry? A jak oceniasz w tych rozgrywkach Nafciarzy?

KA: W tym sezonie musimy przede wszystkim ustabilizować formę i grać równe dwie połowy. Trzeba zwrócić uwagę, że połowa składu jest nowa, więc jeszcze się poznajemy i zgrywamy na boisku. Do tego, na koniec okresu przygotowawczego, kilku zawodników doznało groźnych kontuzji. Nafciarze, jak w każdym sezonie, mają bardzo dobrą i niewygodną obronę, dzięki której wyprowadzają dużo kontr. Grając z ORLEN Wisłą Płock, musimy postawić na mocna obronę i cierpliwość w ataku.

– Miałeś okazję oglądać ostatni mecz Wisły i Puław w Płocku? Wynik wahał się do ostatniej sekundy. Myślisz, że piątkowe spotkanie może wyglądać podobnie?

KA: Nie oglądałem tamtego meczu, ale mam nadzieję, że piątkowe spotkanie będzie również tak emocjonujące jak poprzednie, jednak tym razem liczę na wynik końcowy po naszej stronie.

Fot. Azoty-Puławy

ORLEN Wisła Płock – Azoty-Puławy

Piątek – 18 listopada, godz. 18:15, Orlen Arena – przyjdź na halę i wspieraj Nafciarzy!