ORLEN Wisłę Płock zasilił hiszpański środkowy rozgrywający! Daniel Sarmiento Melián związał się z SPR Wisłą Płock czteromiesięczną umową. Sprawdźcie, czemu Sarmiento chciał zakończyć karierę i co skłoniło go do dołączenia do Nafciarzy!

Daniel Sarmiento Melian #22

Do składu ORLEN Wisły Płock dołączył doświadczony środkowy rozgrywający – Daniel Sarmiento Melián. 39-letni Hiszpan związał się z SPR Wisłą Płock czteromiesięczną umową, która będzie obowiązywała do 29 grudnia 2022 roku. Daniel zagra w naszym klubie z numerem 22.

Nazywam się Daniel Sarmiento i bardzo się cieszę, że zostałem zawodnikiem ORLEN Wisły Płock! Przyjechałem tu ciężko pracować i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wesprzeć Nafciarzy. Mam nadzieję, że razem będziemy świętować nie jedno zwycięstwo! Vamos Płock! powiedział Sarmiento.

Jestem bardzo zadowolony, że do ORLEN Wisły Płock dołączy doświadczony i utytułowany środkowo rozgrywający. Daniel ma na swoim koncie wiele imponujących osiągnięć- od Mistrzostw Świata i Europy z Reprezentacją Hiszpanii po Mistrzostwa Hiszpanii i zwycięstwa Ligi Mistrzów z FC Barceloną. Pomoże nam przez najbliższe kilka miesięcy, zanim uporamy się z kontuzjami… i jestem pewien, że pozytywnie odczujemy jego obecność na parkiecie! powiedział Dyrektor Sportowy Nafciarzy – Adam Wiśniewski.

Daniela zdecydowanie można nazwać gwiazdą hiszpańskiej piłki ręcznej. 39-latek ma na swoim koncie wiele imponujących tytułów oraz trofeów zarówno w kadrze narodowej Hiszpanii, jak i hiszpańskich klubach. W sezonach 07/08 oraz 08/09 był zawodnikiem CB Ademar León, a następnie siedem lat spędził w FC Barcleonie, z którą dwukrotnie zwyciężył EHF Champions League i sześć razy świętował Mistrzostwo Hiszpanii. W ostatnich sześciu sezonach był natomiast zawodnikiem francuskiego Saint-Raphaël Var Handball. Jeśli chodzi o jego osiągnięcia w reprezentacji – w 2013 roku zdobył Mistrzostwo Świata, natomiast w 2018 i 2020 roku został Mistrzem Europy.

Podstawowe informacje:

Imię i nazwisko: Daniel Sarmiento Melián

Pozycja: środek rozegrania

Data urodzenia: 25.08.1983 r.

Waga: 86 kg

Wzrost: 186 cm

Pochodzenie: Hiszpania

Klub : Saint-Raphaël Var 

Vamos Nafciarze!

Daniel Sarmiento Melián

Dlaczego Daniel planował zakończenie kariery? Co skłoniło Hiszpana do gry w ORLEN Wiśle Płock? Jak Sarmiento ocenia szansę Nafciarzy w Lidze Mistrzów?

– Witaj w ORLEN Wiśle Płock! Czy przeprowadziłeś się już do Płocka?

Daniel Sarmiento Melián: Vamos Płock! Przyjechałem tu dopiero wczoraj, więc technicznie jeszcze się nie przeprowadziłem, ale już niedługo będę tu mieszkał.

– Wraz z zakończeniem sezonu 21/22, zakończyłeś swoją karierę sportową, co spowodowało taką decyzję?

DSM: Moja decyzja o zakończeniu kariery była sumą kilku rzeczy. Przede wszystkim – nie otrzymałem oferty, która motywowałaby mnie na tyle, aby przeprowadzić się gdzieś z całą rodziną tylko na rok.

–  Jak się okazuje, to nie koniec Twojej przygody z handballem, co skłoniło Cię do zmiany planów i dołączenia do ORLEN Wisły Płock?

DSM: Nafciarze przekonali mnie możliwością gry w świetnym klubie, jakim jest SPR Wisła Płock, a także możliwością powrotu do grania w Lidze Mistrzów. Ważni w tym wszystkim byli również Kibice i niesamowita atmosfera w Orlen Arenie, której mogłem doświadczyć, kiedy tu grałem.

– Co sądzisz o osiągnięciach Nafciarzy z tamtego sezonu?

DSM: Uważam, że ORLEN Wisła Płock w ostatnim sezonie spisała się bardzo dobrze, a zwłaszcza w ostatnim meczu, odnosząc wspaniałe zwycięstwo z kielczanami w Pucharze Polski.

– Jakie masz cele w naszej drużynie?

DSM: Chcę pomóc zespołowi tak bardzo, jak tylko to będzie możliwe i wnieść swój wkład – doświadczenie do tej drużyny! Oczywiście dam z siebie wszystko na każdym treningu i w każdym meczu!

– Czy z uwagi na swoje doświadczenie na boisku, będziesz mentorem naszych młodszych graczy?

DSM: Oczywiście, będę starał się ich nauczyć, ale ja także zamieszam uczyć się od nich. Piłka ręczna to ciągle zmieniający się sport i zawsze jest coś nowego do nauczenia.

– Cieszysz się, że wraz z Wisłą zagrasz w Lidze Mistrzów?

DSM: Pewnie, bardzo się cieszę, zwłaszcza, że kocham wyzwania! Myślę, że mamy duże szanse, aby dostać się do ćwierćfinałów, ale tylko pod warunkiem, że będziemy ciężko pracować. Czekają nas pojedynki z najlepszymi drużynami w Europie – z pewnością nie będzie łatwo.

Daniel! Witaj wśród Nafciarzy!