W najbliższych tygodniach Nafciarze zagrają dwa mecze w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w słowackim Presovie, zaś drugie w niemieckim Berlinie. Czy płoccy kibice mogą wspierać drużynę na wyjazdach?

Czy kibice mogą udać się do Presova i Berlina?

W związku z trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 sytuacja podróży za granicę jest dynamiczna i trudno mówić o pewnikach. Jednak na ten moment oba wyjazdy na mecze Nafciarzy są możliwe. Zarówno TATRAN Presov, jak i Füchse Berlin są otwarte na przyjazd płockich fanów i podały warunki wejścia na swoje obiekty.

Wyjazd do Presova (Słowacja)*

Termin spotkania: 22 lutego 2022 roku, godz. 18:45

Cena biletów: 8-10 euro (w przypadku zmiany ceny na niższą niezwłocznie podamy informację)

Ilość biletów: 40

Termin przyjmowania zamówień: 16.02 – 19.02.2022

Zamówienie biletów: drogą mailową na adres: t.bauman@sprwislaplock.pl.

Dane do zamówienia: przedstawicieli grup chętnych na wyjazd prosimy o e-mail z listą imion i nazwisk zainteresowanych osób

Płatność i odbiór biletów: na miejscu

Warunki wstępu na mecz: na halę mogą wejść jedynie osoby zaszczepione (po dwóch dawkach)

Aktualne zasady wjazdu na Słowację: tutaj.

Wyjazd do Berlina (Niemcy)*

Termin spotkania: 08 marca 2022 roku, godz. 20:45

Cena biletów: 12 euro

Ilość biletów: 150

Termin przyjmowania zamówień: 16.02 – 01.03.2022

Zamówienie biletów: drogą mailową na adres: t.bauman@sprwislaplock.pl.

Dane do zamówienia: przedstawicieli grup chętnych na wyjazd prosimy o e-mail z listą imion i nazwisk zainteresowanych osób

Płatność i odbiór biletów: na miejscu

Aktualne zasady wjazdu do Niemiec: tutaj

 • Obecnie ograniczenia w Berlinie nie różnią się od tych stosowanych na granicy. Chcąc wjechać na teren Niemiec należy być osobą w pełni zaszczepioną (minimum dwoma dawkami). Osoba, która jednorazowo  przyjęła  preparat Janssen (Johnson & Johnson)  nie jest uznawana za osobę zaszczepioną.
 • Co do zasady, każdy wjeżdżający do Niemiec ze strefy ryzyka albo samolotem niezależnie od tego, czy wcześniej przebywał na obszarze ryzyka obowiązany jest do wypełnienia elektronicznego formularza lokalizacyjnego na stronie www.einreiseanmeldung.de
 • Osoby niezaszczepione muszą  okazać test PCR nie starszy niż 48 godzin.
 • Hotele i miejsca rozrywki mogą działać zgodnie z zasadami 2G+, oznacza to, że mogą oni wymagać szczepienia przypominającego lub negatywnego szybkiego testu.
 • Za ozdrowieńców uważane są osoby posiadające wynik testu PCR lub antygenowego potwierdzonego przez laboratorium. Test nie może być wcześniejszy niż 28 dni i nie starszy niż 90 dni.
 • Kwarantannie po wjeździe do Niemiec podlegają osoby niezaszczepione i takie, które nie są ozdrowieńcami.

Warunki wstępu na mecz [aktualizacja]:

 • Na halę w Berlinie mogą wejść tylko osoby zaszczepione.
 • Osoby zaszczepione, u których minęło więcej niż 3 miesiące od ostatniego szczepienia muszą mieć negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego w warunkach laboratoryjnych.
 • Na hali nie ma punktu testowania – najbliższy taki punkt zlokalizowany jest około 400 m od hali.
 • Podczas pobytu w Max-Schmeling-Halle obowiązkowe jest noszenie maski FFP2.
 • Dla osób pełnoletnich (powyżej 18 roku życia) wstęp na halę możliwy jest wyłącznie za okazaniem cyfrowego dowodu szczepienia lub wyzdrowienia.
 • Dzieci w wieku 6-17 lat muszą posiadać test PCR (o ile nie są zaszczepione pełnym szczepieniem lub ozdrowieńcami).
 • Do potwierdzenia zaszczepienia konieczne jest przedstawienie kodu QR. Poza dowodem 2G (zaszczepienie dwoma dawkami) należy okazać także aktualny ujemny test koronowy (maksymalnie 24h).
 • Osoby, po szczepieniu przypominającym oraz w pełni zaszczepione (mniej niż 3 miesiące temu)  i ozdrowieńcy  nie muszą wykonywać dodatkowych testów.
 • Za ozdrowieńców – uważane są osoby posiadające świadectwo wyzdrowienia w postaci pozytywnego szybkiego testu antygenowego przeprowadzonego w diagnostyce laboratoryjnej lub testu PCR, który ma co najmniej 28 dni  jednak nie więcej niż 90 dni.
 • Osoby, które nie mogą wykonać szczepień z powodów medycznych muszą okazać zaświadczenie lekarskie oraz posiadać negatywny test PCR (max. 48h).

Więcej informacji: https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268

 

*Klub SPR Wisła Płock nie organizuje wyjazdów na żaden z meczów, jednak przyjmuje zamówienia na bilety.