Przed ORLEN Wisłą Płock rewanżowe starcie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! W środę – 17 maja o godz. 18:45, Nafciarze zmierzą się z SC Magdeburg o Final4 europejskich rozgrywek. European Handball Federation wybrała ten pojedynek hitem kolejki!

Trzeci Match of the Week Nafciarzy

Po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów wśród ćwierćfinalistów znalazła się ORLEN Wisła Płock. Nafciarze, po play-off z francuskim HBC Nantes, zagwarantowali sobie miejsce w ósemce najlepszych drużyn EHF Champions League. Teraz walczą o udział w Final4, a ich rywalem jest Mistrz Niemiec – SC Magdeburg. Pierwsze starcie z magdeburczykami odbyło się w ORLEN Arenie i okazało się ogromnie emocjonujące. W płockiej hali pojawił się komplet – prawie 5,5 tysiąca kibiców, którzy stworzyli niezapomnianą atmosferę, a dzięki takiemu wsparciu, Nafciarze byli w stanie odrobić straty i finalnie zakończyli spotkanie remisem.  Oznacza to, że do rewanżu, który odbędzie się 17 maja w Magdeburgu, oba zespoły podejdą bez zapasu bramkowego i właśnie w GETEC Arena poznamy drużynę awansującą do Final4. Wiślacy ponownie będą mogli liczyć na pomoc swojego ósmego zawodnika, ponieważ na wyjazd wybiera się ponad 600 kibiców. To wszystko sprawiło, że European Handball Federation uznała starcie ORLEN Wisły Płock i SC Magdeburga za Match Of The Week.

Dla ORLEN Wisły Płock będzie to trzeci MOTW w sezonie 2022/2023. Wcześniej, EHF na hit kolejki wybierał domowy mecz Nafciarzy z węgierskim Telekom Veszprem – w fazie grupowej – oraz wyjazdowy z HBC Nantes – w play-off.

Match of the Week SC Magdeburg – ORLEN Wisła Płock będzie można oglądać na Eurosport 1.

Wspólnie #walczyMY o Final4 Ligi Mistrzów!