Po zaciętej walce do ostatnich minut, ORLEN Wisła Płock zakończyła udział w Lidze Mistrzów w sezonie 2022/2023. Ćwierćfinałowe pojedynki Nafciarzy z SC Magdeburg przyciągnęły na trybuny ORLEN Areny i GETEC Areny oraz przed telewizory ogromne liczby kibiców. To była przygoda, której nie da się zapomnieć!

Historyczny ćwierćfinał

Przez ostatni tydzień wszyscy fani ORLEN Wisły Płock żyli dwumeczem Nafciarzy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Dla płocczan były to historyczne pojedynki, ponieważ po raz pierwszy znaleźli się w najlepszej ósemce elitarnej EHF Champions League. Do rywalizacji stanęli z drużyną, która w ostatnim czasie zachwycała osiągnięciami. SC Magdeburg wygrał Ligę Europejską, zdobył Mistrzostwo Niemiec oraz Klubowe Mistrzostwo Świata, a w tym sezonie udowodnił, że nie były to jego „ostatnie słowa” i świetnie prezentował się również w Lidze Mistrzów, co potwierdza bezpośredni awans magdeburczyków z fazy grupowej do ćwierćfinału.

Nafciarze natomiast ciężko pracowali i walczyli do ostatnich minut, najpierw o wyjście z grupy, a następnie w fazie play-off, gdzie przyszło im mierzyć się z silnym HBC Nantes. Ostatecznie zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale i rozegrali zawody z SC Magdeburg na najwyższym poziomie. Pierwszy pojedynek ORLEN Wisły Płock oraz SC Magdeburga okazał się niesamowicie emocjonujący i zakończył się remisem – 22:22, a spowodowało to, że EHF uznał wczorajszy rewanż za Match Of The Week. W drugim meczu oba zespoły nie zawiodły i ponownie zapewniły niezapomniane sportowe widowisko, które przez większość czasu było wyrównane. Dopiero w końcówce SC Magdeburg odskoczył Niebiesko-Biało-Niebieskim na trzy bramki, zaś finalnie wygrał 30:28 i awansował do Final4.

Ćwierćfinał, który obejrzały tysiące kibiców

Nie dziwi więc, że dwumecz Nafciarzy i Niemców przyciągną na trybuny obu hal, a także przed telewizory, ogromną liczbę kibiców. Ćwierćfinałowe spotkanie w Płocku obejrzał komplet 5 460 fanów, a na wyjazd do Magdeburga wybrała się rekordowa liczba kibiców Nafciarzy, jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdy – 660 osób. Zarówno w ORLEN jak i GETEC Arenie byliśmy świadkami niesamowitej atmosfery stworzonej przez kibiców, którzy przez pełne 120 minut zagrzewali zawodników do walki. Oprócz tego, transmisję wczorajszego meczu w NoveKino Przedwiośnie obejrzało 191 widzów, a średnia oglądalność obu transmisji w TV to 183 tys., natomiast ich zasięg to blisko 600 tys.

Piękna przygoda ORLEN Wisły Płock w sezonie 2022/2023 Ligi Mistrzów dobiegła końca, ale z pewnością nie zostanie zapomniana, ponieważ Wiślacy zostawili na europejskich parkietach kawał serca. Ich postawa i walka dała nam wszystkim wiele radości i ogrom sportowych emocji, dlatego DZIĘKUJEMY NAFCIARZE, to był niesamowity czas!

#walczyMY dalej – przed nami dwa finały, w Kielcach i Kaliszu!