Ostatni dzień Mistrzostw Świata 2023! W pojedynku o brązowy medal zmierzył się jeden z gospodarzy MŚ’23 – Szwecja z Hiszpanią. Trzecie miejsce na podium zajęła reprezentacja obrotowego ORLEN Wisły Płock – Abela Serdio!

Walka o brązowy medal!

Niedziela – 29 stycznia 2023, to właśnie na ten dzień zaplanowano zakończenie Mistrzostw Świata 2023, które w tym roku gościły w Polsce oraz Szwecji. O godz. 18:00 obejrzeliśmy pojedynek reprezentacji naszego obrotowego Abela Serdio o brązowy medal. Hiszpanie, po przegranej z Danią w półfinale (23:26), zmierzyli się dziś ze Szwecją, która wcześniej uległa Francji (26:31). Pierwszą bramkę w meczu o miejsce na podium MŚ’23 zdobyli Szwedzi, a następnie rezultat wyrównali los Hispanos. Później do głosu znowu doszli gospodarze i w czwartej minucie wygrywali 4:2. Swoją chwilę miała również Hiszpania i jako pierwsza zanotowała piąte oraz szóste trafienie, jednak nie utrzymała prowadzenia zbyt długo. Od stanu 7:6 dla Szwecji, Hiszpanie jeszcze dwa razy doprowadzili do remisu, ale w końcówce stracili skuteczność i ostatecznie zeszli do szatni z czterobramkową stratą 18:22.

Sytuacja odmieniła się w drugiej połowie – najpierw stopniała przewaga Szwedów, a następnie Hiszpanie przejęli kontrolę nad losami spotkania. Od wyniku 23:24 nie oddali już prowadzenia, które wahało się od 1 do 4 trafień. Gra pozostawała jednak dynamiczna, oba zespoły stale dokładały kolejne bramki, co dało się zauważyć patrząc na tablicę. Na niespełna piętnaście minut przed syreną, rezultat wynosił 27:29 i zatrzymał się na 36:39, co oznacza, że podczas starcia o brązowy medal MŚ’23 obejrzeliśmy 75 trafień! Tym samym trzecie miejsce na podium tegorocznych mistrzostw zajęła reprezentacja Hiszpanii.

Podczas starcia ze Szwecją, na boisku pojawił się Abel Serdio (czas gry: 2:54).

¡Felicidades Abel! ¡Felicidades españoles!