Za nami pierwsze mecze w ramach 1/8 Finału MP Juniorów w Płocku. Młodzi Nafciarze w Orlen Arenie zmierzyli się z UKS Anilaną Szkołą Gortata Łódź. Już jutro kolejne spotkania!

Jak informowaliśmy, dzięki wyjściu płocczan z pierwszego miejsca w grupie w poprzednim etapie rozgrywek, Wiślacy zostali gospodarzami turnieju kolejnej rundy. Do Płocka przybyły drużyny z Łodzi, Poznania oraz Przemyśla. Dwa najlepsze zespoły awansują do 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów.

Piątek 4 luty 2022 – rezultaty spotkań

MKS Poznań 33:29 (16:14) Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl

ORLEN Wisła Płock 30:22 (17:8) UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź

 

Podsumowanie spotkania Nafciarzy

I.

Mecz od posiadania piłki rozpoczęła UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź, jednak akcja gości nie zakończyła się powodzeniem, a wynik spotkania otworzył Kacper Kędzierski. Kolejna bramka należała do Marcela Niedzielskiego, który odnotował trafienie z kontrataku i Wiślacy prowadzili 2:0. Pierwsza bramka ze strony Anilany padła w 3 min., jej autorem był Bartosz Kacprzak. Kolejne trafienie dla Nafciarzy – na 3:1 – odnotował Mateusz Żółtowski z rzutu karnego.

Pierwsza część spotkania nie była zbyt dobra dla naszych gości, którzy po kolejnej bramce Niedzielskiego w 12 min. przegrywali siedmioma trafieniami. Wraz z upływem czasu, gospodarze coraz bardziej powiększali swoją przewagę, zaś przyjezdni nie byli w stanie nawiązać z nimi kontaktu. Po dwudziestu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 14:5.

Mimo świetnej dyspozycji naszych juniorów, na pięć minut przed końcem pierwszej części meczu o czas poprosił trener płocczan – Robert Jankowski. Po interwencji szkoleniowca trafienie odnotował Krystian Marchewka i tym samym zwiększył prowadzenie gospodarzy do dziesięciu bramek. Chwilę później sędziowie odesłali Marchewkę na dwie minuty kary, jednak nawet osłabienie nie przeszkodziło niebiesko-biało-niebieskim i na przerwę zeszli przy rezultacie 17:8.

II.

Drugą połowę rozpoczęli Nafciarze i już w pierwszej akcji okazję na trafienie miał Michał Załęski, lecz jego rzut był nieskuteczny. Również pierwsza próba zdobycia bramki przez naszych gości okazała się nieudana, a świetną interwencję zaliczył Aleksy Filipkowski. Ostatecznie premierowe trafienie w drugiej części meczu należało do Marcela Niedzielskiego.

Początek drugiej połowy był dla Anilany znacznie lepszy niż pierwsza część gry. Przez siedem minut goście zdobyli cztery bramki, natomiast Nafciarze zaledwie jedno. Zła passa płocczan trwała nawet mimo interwencji trenera, a przerwał ją w 41 min. Marcel Niedzielski i wynik spotkania wynosił 19:13. Następnie zawodnicy obu drużyn otrzymali czerwone kartki, nie były one jednak wynikiem jednej akcji, a trzech dwuminutowych wykluczeń. Wśród Nafciarzy ukarany został Krystian Marchewka, natomiast w ekipie z Łodzi Kacper Gajewski.

Mimo słabszego początku Nafciarzy w 45 min. tablica wyników wskazywała rezultat 21:14. Po kolejnych dwóch trafieniach z obu stron boiska o czas poprosił trener drużyny gości. W końcówce spotkania wynik wahał się między sześcioma a siedmioma bramkami przewagi na korzyść płocczan. Świetny mecz rozegrał Marcel Niedzielski, który na trzy minuty przed końcem gry odnotował dziesiąte trafienie, a także Mateusz Żółtowski – zdobywca pięciu trafień (w tym czterech z rzutu karnego). Niedzielski był także autorem ostatniej bramki i to on ustanowił wynik spotkania na 30:22.

Strzelcy w ekipie Nafciarzy: Niedzielski 11, Żółtowski 5, Marchewka 3, Wojnecki 3, Kędzierski 2, Załęski 2, Błaszczak 2, Wiśniewski 1, Janiszewski 1

Jutrzejsze mecze:

– godz. 16:00 UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź – MKS Poznań

– godz. 18:00 ORLEN Wisła Płock – Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl

 

Do zobaczenia w Orlen Arenie!