Trzeci dzień turnieju 1/8 Finału MP Juniorów w płockiej Orlen Arenie dobiegł końca. Nafciarze zagrają w ćwierćfinale! Sprawdźcie gdzie, kiedy i z kim się zmierzymy?

Niedziela 6 lutego 2022 – rezultaty spotkań

– Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl 24:38 (13:19) UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź

ORLEN Wisła Płock 36:22 (19:15) MKS Poznań

Podsumowanie spotkania Nafciarzy

I.

Spotkanie rozpoczęli gospodarze i już w pierwszej akcji bramkę dla Nafciarzy zdobył Olaf Wojnecki, jednak równie szybko odpowiedział zawodnik gości – Kacper Janczyk. Początek spotkania był dość wyrównany, po 5 min. jedną bramką prowadziła drużyna z Poznania (4:3). Oba zespoły zaliczyły też po kilka nieudanych trafień.

Sytuacja zupełnie zmieniła się, gdy w krótkim okresie czasu trzech płocczan otrzymało karę dwóch minut. Jako pierwszy na ławkę usiadł Wojnecki, a za jego przewinienie sędziowie podyktowali rzut karny dla MKS-u Poznań, który z powodzeniem wykorzystał Michał Jaskowski. Kolejne dwa wykluczenia należały do Piotra Siedleckiego i Marcela Niedzielskiego. Po grze w osłabieniu młodych Nafciarzy tablica wyników prezentowała rezultat 4:8.

Następnie po stronie naszych rywali karę otrzymali Sebastian Runowski oraz Piotr Stanisławski i z minuty na minutę odrabialiśmy swoje straty. Do remisu doprowadziliśmy w 19 min. po bramce Olafa Wojneckiego. Jak się okazało, dziś również nie był to dla nas najlepszy dzień pod względem rzutów karnych – nieudane próby z tego elementu gry zaliczyli Filip Błaszczak, a po nim Mateusz Żółtowski.

Po 20. min. spotkania MKS Poznań prowadził jedną bramką (10:11), a sędziowie po raz kolejny ukarali dwóch graczy gości – Sebastiana Runowskiego i Jakuba Strzegockiego. Po faulu Strzegockiego na Żółtowskim, przyznano nam karnego, a z linii siódmego metra trafił Michał Załęski. Podczas podwójnego osłabienia rywali, Nafciarzom udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie, najpierw trafił Żółtowski, a następnie Błaszczak.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części gry, prowadziliśmy 15:12. Zawodnicy z Poznania próbowali zbliżyć się do nas wynikiem, ale po celnych rzutach Janiszewskiego i Żółtowskiego przeważaliśmy już czterema bramkami. O czas poprosił wtedy trener drużyny gości. Interwencja szkoleniowca nie pomogła przyjezdnym, zaś w następnych dwóch akcjach Wiślakom przyznano dwa rzuty karne – oba z powodzeniem wykonał Załęski. Na przerwę zeszliśmy przy korzystnym dla nas rezultacie 19:15.

II.

Drugą część spotkania rozpoczęli goście, lecz piłkę odebrał im Janiszewski i z kontrataku zaliczył dwudzieste trafienie dla niebiesko-biało-niebieskich. Kolejne akcje drużyny z Poznania również nie należały do udanych, natomiast płocczanie dołożyli kolejne cztery trafienia (ich autorami byli Załęski, Niedzielski, Żółtowski i Wielgucki), w efekcie czego już po sześciu minutach od wznowienia gry prowadzili 24:15. Świetnie w bramce Wisły sprawował się Aleksy Filipkowski.

Pierwszą bramkę po przerwie dla poznanian rzucił w 36. min Kacper Janczyk. Dzięki postawie naszego bramkarza oraz nieskuteczności rywali, wypracowaliśmy przewagę dziesięciu bramek. Po faulu i karze dla zawodnika z zespołu gości, mieliśmy szansę podwyższyć prowadzenie, lecz z rzutu karnego nie trafił Załęski. Chwilę później do kontrataku wybiegli gracze MKS-u Poznań, jednak ich próbę trafienia zablokował nogami Filipkowski.

Autorem 29. bramki dla Nafciarzy został Julian Dymek, a rezultat meczu wynosił 29:18. Nie tylko Aleksy Filipkowski świetnie spisywał się dzisiaj w płockiej bramce, ale również interwencje Jana Kogowskiego były nagradzane dopingiem kibiców. W kolejnych minutach, mimo gry w osłabieniu, swoje trafienia dołożyli: Wielgucki, Dymek i Janiszewski, co dało nam czternaście bramek różnicy.

Goście próbowali zdobywać bramki, lecz ich próby albo był niecelne, albo bronił je Kogowski. W 55. min. płocczanie odebrali piłkę przyjezdnym i ruszyli do kontrataku. Po faulu Filipa Szały na Marcelu Niedzielskim sędziowie przyznali nam rzut karny, który wyegzekwował Wielgucki. Na czterdzieści sekund przed końcem spotkania o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock Robert Jankowski. Wynik meczu zamknął zawodnik drużyny z Poznania – Jakub Strzegocki i płocka Wisła wygrała 36:22.

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Załęski 9, Wielgucki 6, Żółtowski 6, Wojnecki 4, Janiszewski 3, Niedzielski 2, Błaszczak 2, Dymek 2, Wiśniewski 1, Siedlecki 1.

Kiedy, z kim i gdzie zmierzą się nasi juniorzy w ćwierćfinale?

Turniej ¼ Finału MP Juniorów odbędzie się w terminie 18-20 lutego 2022 roku. Młodzi Nafciarze trafią do grupy M, która zagra w Lublinie.

GRUPA M

Orlen Wisła Płock

– MKS Pałac Młodzieży Tarnów

– MTS Kwidzyn

– KU AZS UMCS Lublin

Dziękujemy, że byliście z nami!