W Płocku trwa turniej 1/8 finału MP Juniorów. Wszystkie zespoły rozegrały już po dwa mecze. Spotkanie młodych Nafciarzy zakończyło się po rzutach karnych, sprawdźcie kto wygrał!

Sobota 5 luty 2022 – rezultaty spotkań

– UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź 31:20 (17:7) MKS Poznań

– ORLEN Wisła Płock  34:34 (3:4k) Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl

Podsumowanie spotkania Nafciarzy

I.

Spotkanie zaczęło się od akcji w ataku zawodników płockiej Wisły, jednak nie zakończyła się ona bramką, a wynik meczu otworzyli goście. Pierwsze trafienie dla Nafciarzy odnotował Mateusz Żółtowski z rzutu karnego, zaś sędziowie ukarali karą dwóch minut Kamila Guzdka. Mimo gry w osłabieniu, goście nie stracili kontroli nad wynikiem i w 4 min. na tablicy widniał rezultat 2:2.

Kolejne bramki należały do Filipa Błaszczaka i Marcela Niedzielskiego. Mieliśmy także szansę na trafienie z rzutu karnego, jednak Żółtowskiego zablokował bramkarz z Przemyśla. Nasz zawodnik szybko zrekompensował swoją pomyłkę i już przy najbliższej okazji wcelował piłkę do bramki gości. Początek spotkania kontrolowali przyjezdni, nie wypracowywali oni dużej przewagi, ale jednak wynik przemawiał na ich korzyść.

Następnie po karze dla Olafa Wojneckiego przyszło nam grać w osłabieniu, podczas którego goście doszli do trzybramkowego prowadzenia (6:9). W kolejnych minutach zaliczyliśmy kilka nieudanych akcji, natomiast zawodnicy z Przemyśla dołożyli jeszcze jedno trafienie. Przy wyniku 8:12 o czas poprosił trener Nafciarzy – Rober Jankowski.

Interwencja szkoleniowca pomogła naszym wychowankom i po celnych rzutach Krystiana Marchewki i Mateusza Żółtowskiego zbliżyli się do gości na dwie bramki. Następnie nasi rywale ponownie doszli do czterech trafień przewagi, a nawet mieli okazję dołożyć kolejne, na szczęście świetną interwencją popisał się Aleksy Filipkowski. Autorem dwunastej bramki dla gospodarzy został Filip Błaszczak, a później z kontrataku trafił Kacper Kędzierski i ponownie od remisu dzieliły nas dwie bramki.

W ostatnich minutach pierwszej połowy ponownie trafiali Kędzierski oraz Marchewka. Kiedy do gości traciliśmy jedną bramkę, z kontrataku pomylił się Marcel Niedzielski, jednak skutecznie w ataku poradził sobie Julian Dymek i mimo kary Krystiana Marchewki doprowadziliśmy do remisu. Do bramki gości trafili jeszcze Błaszczak i Żółtowski. Przez chwilę udało nam się wyjść na prowadzenie, lecz ostatecznie na przerwę zeszliśmy przy wyniku 18:18.

II.

Drugą połowę meczu od ataku rozpoczęli goście, jednak to nasz zawodnik – Krystian Marchewka – zanotował pierwsze trafienie w tej części gry i Nafciarze wyszli na prowadzenie. Kolejna próba i kolejna bramka Marchewki. Od początku drugiej połowy zespoły stale wymieniały się prowadzeniem i doprowadzały do remisu.

Przy wyniku 22:23 płocczanie mieli szansę na następną bramkę, jednak zgubili piłkę i sytuację wykorzystali goście, którzy po rzucie z kontrataku ponownie prowadzili dwoma trafieniami. Przy najbliższej okazji, ich próbę powiększenia przewagi zatrzymał Aleksy Filipkowski. Chwilę później drużynie z Przemyśla przyszło grać w osłabieniu, a w tym czasie młodzi Nafciarze doszli rywali na jedną bramkę.

Następnie trafili goście, a w naszym zespole Marcel Niedzielski. Po faulu gracza z SRS-u Przemyśl, sędziowie przyznali płockiej Wiśle rzut karny, jego wykonawcom był Mateusz Żółtowski, lecz zatrzymał go bramkarz gości. Dzięki skutecznej akcji Niedzielskiego, udało nam się doprowadzić do remisu. Kolejna bramka przemyślan i kolejne trafienie płocczan, tym razem Filipa Błaszczaka. Przy wyniku 28:28 o czas poprosił trener drużyny gości.

Po interwencji szkoleniowców, na prowadzenie wyprowadził nas Mateusz Jankowski, niestety po raz kolejny rywale nie dali nam się nacieszyć przewagą i szybko odpowiedzieli dwoma bramkami. W wyniku faulu na Niedzielskim sędziowie karą dwóch minut ukarali Kamila Guzdka, a Wiślakom przyznano rzut karny. Niestety nasza drużyna nie radziła sobie dziś zbyt dobrze w karnych, na linii siódmego metra mylili się Żółtowski, Jankowski oraz Wojnecki.

Na pięć minut przed końcem spotkania, po bramce Dominika Zalewskiego, tablica wyników wskazywała rezultat 31:32. O czas poprosił jeszcze szkoleniowiec z Przemyśla, a po jego rozmowie z zawodnikami rzut gości zablokował Filipkowski. Kiedy nasi juniorzy ruszyli z akcją w ataku, interweniował Robert Jankowski. Po na faulu naszym zawodniku karę otrzymał Jakub Ilnicki, a płocczanom przyszło rzucać z linii siódmego metra, tym razem z powodzeniem karnego wykorzystał Filip Błaszczak, a w Orlen Arenie odbył się konkurs rzutów karnych.

Po rzutach karnych przegraliśmy z Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl 34:34 (3:4k).

Strzelcy w ekipie Nafciarzy: Marchewka 7, Błaszczak 6, Niedzielski 4, Żółtowski 4, Janiszewski 4, Kędzierski 3, Dymek 2, Załęski 1, Siedlecki 1, Zalewski 1, Wojnecki 1

Jutrzejsze mecze:

– godz. 10:00 Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl – UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź

– godz. 12:00 ORLEN Wisła Płock – MKS Poznań

Do zobaczenia w Orlen Arenie!