Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów dobiegł końca. W niedzielnych meczach zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z Gdańska, zaś ORLEN Wisła Płock podjęła Gwardię II Opole. Po emocjonującym spotkaniu, Nafciarze musieli uznać wyższość Gwardzistów.

I połowa

Mecz od bramki dla ORLEN Wisły Płock rozpoczął Krystian Marchewka, a ze strony gości z Opola odpowiedział mu Kamil Lilien. Następnie na listę strzelców wpisało się dwóch Nafciarzy – Oliwier Kamiński oraz Szymon Dzierbicki i po ich trafieniach gospodarze prowadzili 3:1. W trzeciej minucie gry Jakub Luksa zbliżył swoją drużynę do płocczan na jedną bramkę, natomiast w szóstej minucie było 6:3 dla Wisły. Gwardziści stale gonili ORLEN Wisłę Płock, jednak miejscowi nie pozwalali im na wyrównanie rezultatu. Po kwadransie gry i trafieniu Szymona Cieciory Nafciarze prowadzili 9:8, a w 19.min. przyjezdni dopięli swego i doprowadzili do remisu 10:10. Opolanie mieli też szansę na prowadzenie, ale skutecznie powstrzymywał ich goalkeeper Niebiesko-Biało-Niebieskich – Kacper Gołębiowski. Później do przewagi mogła wrócić ORLEN Wisła Płock – sędziowie odgwizdali karnego dla gospodarzy, do którego podszedł Jan Przykłota, ale jego próba się nie powiodła. W międzyczasie wykluczony został jeden z Gwardzistów – Filip Rawecki. Gdy na 12:11 dla płocczan trafił Jan Sawicki, o czas poprosił trener przyjezdnych, a po powrocie do gry ponownie skuteczny był J. Sawicki. Bez jednego z graczy musieli poradzić sobie także Nafciarze – ukarany został Pavlo Savytskyi, jednak mimo to bramkę zdobył Krystian Marchewka, dzięki czemu prowadzenie płockiej Wisły wzrosło do 15:12. Przed przerwą Gwardziści doszli Wiślaków na jedno trafienie i o czas poprosił szkoleniowiec miejscowych. Na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy, bramkę dołożył Szymon Cieciora i ORLEN Wisła Płock zeszła do szatni wygrywając 17:15.

II połowa

Drugą połowę w ataku rozpoczęli zawodnicy Gwardii Opole, jednak pierwsze trafienie padło dopiero po trzech minutach, a należało ono do Adama Kaczki. Po stronie ORLEN Wisły Płock odpowiedział Krystian Marchewka, później kolejną bramkę zdobyli goście i po niej Nafciarzom przyznano rzut karny, jednak nie wykorzystał go Jakub Wielgucki, a po bramce Piotra Zawadzkiego mieliśmy remis. Na rehabilitację Wiślaków na linii siódmego metra nie trzeba było długo czekać – w 37.min. skuteczny był Oliwier Kamiński. Następnie Gwardziści wyszli na prowadzenie 20:19, ale płocczanie nie pozwolili im na więcej, a po kilku minutach znowu wynik przemawiał na korzyść gospodarzy. Przy rezultacie 22:21, interweniował szkoleniowiec opolan, zaś po czasie jego drużyna zdobyła kolejne dwie bramki. Nafciarze stale wymieniali się prowadzeniem lub remisowali ze swoimi rywalami i na 13.min. przed końcem meczu mieliśmy 24:24. Później oba zespoły dołożyły po trafieniu i oba zagrały w osłabieniu – pierwszy na ławkę został odesłany Filip Rawecki i po nim Damian Piórkowski. Po zakończeniu kar sytuacja się nie zmieniła – dalej drużyny równały się bramkami 27:27.

Na nieco ponad pięć minut przed syreną końcową, goście przeważali 29:30 i o czas poprosił trener Wisły, a po jego zakończeniu obejrzeliśmy udany kontratak opolan. Kolejno dwa trafienia dla Nafciarzy zanotował O. Kamiński i pomiędzy nimi dla Gwardii – P. Zawadzki . Gdy zegar wskazywał 59:22 min., zawodnicy wrócili do gry po czasie gości i bramkę na 33:33 zdobył jeden z opolan, później do ataku ruszyli gospodarze i interweniował szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock. Niebiesko-Biało-Niebiescy próbowali jeszcze rzucić na remis, lecz zgubili piłkę, co finalnie dało zwycięstwo i awans drużynie Gwardii Opole, przy wyniku 34:33.

ORLEN Wisła Płock 33:34 (17:15) Gwardia II Opole

ORLEN Wisła Płock: Trzciński, Gołębiowski – Semik 3, Przykłota, Kamiński 12, Savytskyi 3, Kopciński, Wojkowski, Sawicki 6, Sęk, Wielgucki, Piórkowski 1, Ziółkowski, Dzierbicki 3, Cieciora 2, Marchewka 3.

 Gwardia II Opole: Kaszubski, Sowiak, Wisła – Kaczka 5, Zawadzki 9, Lilien 8, Tuński, Luksa 4, Rawecki 1, Aksamit 5, Romanowski, Kałamuniak, Koprek, Onyszkiewicz 2, Kulesa.

W drugim meczu grupy N, Port Service Wybrzeże III Gdańsk pokonało Port Service Wybrzeże I Gdańsk – 45:36 (22:16). Do Final4 awansowały drużyny: Port Service Wybrzeże I Gdańsk oraz Gwardia II Opole.

Partnerem ¼ Finału Mistrzostw Polski Juniorów jest firma Pik Materiały Budowlane!