Drugi dzień rywalizacji w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów dobiegł końca. ORLEN Wisła Płock uległa drużynie Port Service Wybrzeże I Gdańsk, zaś Gwardia II Opole pokonała Port Service Wybrzeże III Gdańsk. Już jutro ostatnie mecze i walka Nafciarzy o Final4!

I połowa

Po wczorajszej wygranej z Port Service Wybrzeże III Gdańsk 34:28 (14:13), w drugim dniu ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów, ORLEN Wisła Płock zmierzyła się z pierwszą drużyną Wybrzeża. Wynik meczu bramką z rzutu karnego otworzył Oliwier Kamiński, a następnie dwoma trafieniami odpowiedzieli gdańszczanie – Marcin Pepliński i Krzysztof Jagielski. Płocczanie szybko wyrównali wynik na 2:2 i w kolejnych minutach remisowali lub przegrywali jedną bramką. Po 5.min. gry było 4:4, natomiast później obie drużyny miały problem z kolejnymi trafieniami – dopiero w 9.min. ciszę przerwali goście i po nich bramkę zdobył Krystian Marchewka. Niedługo po tym, sędziowie odgwizdali rzut karny dla gospodarzy, do którego podszedł O. Kamiński, jednak nie wykorzystał szansy, a trafił w twarz bramkarza i otrzymał czerwoną kartkę, ponieważ arbitrzy uznali, że było to zamierzone działanie. W pewnym momencie przyjezdni prowadzili już 10:7, ale płocczanie wyrównali rezultat na 12:12, sześć minut przed przerwą. Na nieszczęście Nafciarzy, na jednej czerwonej kartce w tym pojedynku się nie zakończyło – kolejną przyznano Krystianowi Marchewce. Osłabieni Wiślacy zanotowali do końca pierwszej połowy już tylko jedną bramkę, zaś Wybrzeże cztery, dzięki czemu zeszło do szatni wygrywając 16:13.

II połowa

Na pierwsze trafienie po przerwie poczekaliśmy do drugiej minuty, a jego autorem był Jan Sawicki. Później padły dwie bramki gdańszczan – Tomasza Kiejdo oraz Marcina Peplińskiego, natomiast po nich obejrzeliśmy trzy ORLEN Wisły Płock – jedną J. Sawickiego oraz dwie Szymona Cieciory. Nafciarze zbliżyli się wtedy do rywali na 17:18, jednak Wybrzeże nie pozwoliło odebrać sobie przewagi i po trzech trafieniach prowadziło 17:21, a na nieco ponad dziesięć minut przed końcem spotkania wygrywało pięcioma – 19:24. Kolejno skuteczni byli gospodarze – Jakub Wielgucki i J. Sawicki, a następie zespoły wymieniły się dwoma bramkami. W 58.min. na tablicy widniał rezultat 23:27, po którym ORLEN Wisła Płock włączyła wyższy bieg i zanotowała trzy trafienia, ponownie zbliżając się do ekipy z Gdańska na jedno – 26:27. Na piętnaście sekund przed końcem gry o czas poprosił jeszcze szkoleniowiec gości i wynik meczu na 26:28, ustanowił Krzysztof Jagielski. Wybrzeże zapewniło sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie N i awans do Final4, zaś Nafciarze zawalczą o najlepszą czwórkę jutro z Gwardią II Opole! AKTUALNA TABELA – TUTAJ!

ORLEN Wisła Płock 26:28 (13:16) Port Service Wybrzeże I Gdańsk

ORLEN Wisła Płock: Semik 2, Przykłota, Kuć, Kamiński 3, Savytskyi, Kopciński, Trzciński, Sawicki 4, Sęk 3, Wielgucki 4, Piórkowski 4, Ziółkowski, Gołębiowski, Dzierbicki 2, Cieciora 2, Marchewka 2.

Port Service Wybrzeże I Gdańsk: Brzozowiec, Bednarski, Deik, Sobczak 3, Pepliński 6, Kiejdo 8, Benkowski 2, Miklikowski, Gołda, Kasprzak, Syga, Grynder, Jagielski 6, Zakrzewski, Szpek, Gierszewski 3.

W drugim meczu grupy N, Gwardia II Opole pokonała Port Service Wybrzeże III Gdańsk – 40:38 (18:20).

Terminarz – dzień 3

Niedziela 19.02.2023 r.

– 12:30 – Port Service Wybrzeże I Gdańsk – Port Service Wybrzeże III Gdańsk

– 14:30 – ORLEN Wisła Płock – Gwardia  II Opole

Partnerem ¼ Finału Mistrzostw Polski Juniorów jest firma Pik Materiały Budowlane!